Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 02:32
 
Ziraat Odası Üreticileri ÇKS Kayıtları Konusunda Uyardı
GÜNDEM Haberi
Ziraat Odası Üreticileri ÇKS Kayıtları Konusunda Uyardı

KAHTA SES HABER-Kahta Ziraat Odası üreticileri ÇKS kayıtları konusunda uyardı. Üreticilerin birçok işlemde gerek duyduğu ÇKS kayıtlarını zamanında yaptırmayan üreticilerin destekleme ödemelerinden yararlanamayacakları belirtildi.


Konu hakkında yaptığı açıklama ile üreticileri uyaran Kahta Ziraat Odası, üreticileri son gün olan 30 Haziran’a kadar dosyalarını teslim etmelerini istedi.


Kahta Ziraat Odasından yapılan yazılı açıklamada, “Çiftçilerimiz; 2019 üretim yılında işledikleri arazilerle ilgili olarak Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) için gerekli belgelerini hazırlayıp 30.06.2019 tarihine kadar dosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir.Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmemektedir.  ÇKS dosyasını 30 Haziran 2019 tarihine kadar teslim etmeyen çiftçiler, aynı üretim yılında hiçbir destekleme ödemesinden yararlanmaz. ÇKS'ye kayıt olan çiftçiler üretim yılına ilişkin son başvuru tarihlerinden sonra yeni sahip oldukları, kiraladıkları arazileri muvafakatname, taahhütname ve tahsis yoluyla kullanım hakkı aldıkları araziler için üretim yılı sonuna kadar başvuruda bulunabilirler” ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Ziraat, Odası, Üreticileri, ÇKS, Kayıtları, Konusunda, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı