Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 20:57
 
Ve Yenilgi Kazanı Kaynamaya Başladı
GÜNDEM Haberi
 Ve Yenilgi Kazanı Kaynamaya Başladı

KAHTA SES ANALİZ/Kâhta AK Parti’de 31 Mart seçimlerinde istenilen sonucun alınamamasının ardından kazan kaynamaya başladı


Kazanın ateşini AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner yaktı.31 Mart seçim sürecinde Kâhta’da çalışmalara katılan AK Parti eski milletvekili, AK Parti’nin Kâhta yenilgisinin arkasındaki nedenleri Star gazetesindeki köşe yazsına taşımıştı.


Yenilginin nedenlerini  “Şimdi muhasebe vaktidir” başlığı ile köşesine taşıyan Metiner;


“AK Parti’nin aile partisine dönüştürülmesinden dolayı halkta oluşan bir tepki ve bunun sonucunda çok sayıda küskün hasbiler, ihmal edilmiş bir halk.


Kibir abideleri gibi halka tepeden bakan vekiller, belediye başkanları ve teşkilatlar...

 
Seçim öncesi ve seçim sürecinde yoksul insanların evine uğramadıkları, elini sıkıp derdiyle dertlenmeyen Vekil ve belediye başkanları” şeklinde yazmıştı.


Seçimin  ardından AK Parti İlçe Teşkilatında düzenlenen parti meclis üyelerinin mazbata töreninde konuşan AK Parti Belediye başkan adayı Engin Akel,  31 Mart seçiminde HDP, CHP, SP ve FETÖ ile onurlu mücadele verdiklerini belirterek, son darbeyi içlerindeki hainlerden yediklerini ifade ederken, aynı toplantıda konuşan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise 31 Mart seçimlerinden sonra Kâhta’mızda oluşan tabloyu bir yol kazası kabul ettiklerini bunu kesinlikle bir yenilgi olarak görmediklerini ifade etti.


Kâhta AK Parti’de seçim yenilgisinin faturasının birilerine kesilmesi için derinden hesaplar yapıla durulsun, Metiner ve Akel’in ihanet iddiaları akıllara 24 Haziran seçimi sürecinde bir önceki dönem belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın sık sık dile getirdiği ancak kimsenin ciddiye almadığı ve ağır eleştiride bulunduğu ihanet sözlerini getirdi.


Sürece seçimin ardından 10 gündür devam eden seçim sonucu itirazlarının ardından seçimi kazanan SP’li Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı mazbatasını alıp görev başı yaparken, siyasi kulislerde ortaya çıkan seçim sonucuna ilişkin iddialar Kahta AK Parti'de ciddi  anlamda yenilgi kazanının kaynamaya başladığının göstergesi ve derinden işleyen iç hesaplaşmanın önümüzdeki süreçte yaşanacak yeni gelişmelerin somut habercisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: , Ve, Yenilgi, Kazanı, Kaynamaya, Başladı,
Haber Yazılımı