Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 10:32
 
Üniversite Sınavı İçin Kampa Girdiler
EĞİTİM Haberi
Üniversite Sınavı İçin Kampa Girdiler

HABER MERKEZİ-Üniversite sınavına 5ay gibi bir süre kala Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi(AİHL) öğrencileri için Kâhta’da YKS kampları düzenleniyor. 

 

Kamplarda öğrenciler 8 saatlik etüt ve bire bir derslerden oluşan çalışma programı dâhilinde hazırlıklarına devam ediyorlar.

 

Yirmi gün sürecek kamplarda öğrenciler için bireysel olarak hazırlanan çalışmalar da yer alıyor. Öğrencilerin bu bireysel hazırlıklar sayesinde belirlenen soru çözme sayısına ulaşmaları ve bire bir etütlerle de eksiklerini tamamlamaları hedefleniyor.


Yoğun katılımın olduğu kamplarda etüt saatleri dışında sosyal aktivitelerle de öğrencilerin rahatlaması ve derslere konsantre olması sağlanıyor


Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) tarafından düzenlen üniversiteye hazırlık kampında yaklaşık 100 öğrenci üniversite sınavlarına hazırlanıyor.

 

Kızlar öğrenciler için Kahta GAP Anadolu Lisesi Pansiyon ve erkek öğrenciler için Ebu Sadık AİHL Pansiyonunda açılan üniversiteye hazırlık kampında öğrenciler üniversiteye yönelik ders çalışmalarını yapıyor. Belletmen öğretmenlerin gözetiminde çalışan öğrenciler, öğretmeleriyle beraber üniversite sınavlarına yönelik sorular çözerek sınavlarda başarılı olma yolunda ilerliyor. İçerisinde bulunan satranç, mangala ve masa tenisi gibi spor araçlarını da barındıran pansiyon, öğrencilerin stres atmalarına da imkan sağlıyor.

 

Kahta GAP Anadolu Lisesi Pansiyonu ve Ebu Sadık AİHL Pansiyonlarında açılan üniversiteye hazırlık kurslarını inceleyerek yetkililerden eğitim çalışmaları hakkında bilgi alan Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “ öğrencilerimizin sömestr tatilini kampta arkadaşları ve öğretmenlerinin gözetiminde ders çalışması bizi sevindirdi. Okul yönetimini ve yarıyıl tatilini feda ederek özveride bulunan öğretmen arkadaşlarımı kutluyor ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Ebu Sadık AİHL Pansiyonu Müdür Yardımcısı Muhammet Yetiş, “Okul idarelerimizle yaptığımız istişare sonucu bu yıl üniversite sınavına girecek olan öğrencilerimizin yarı yıl tatilinde derslerden ve sınav hedeflerinden uzaklaşmaması için böyle bir kamp yapmaya karar verdik. Okuldaki son bir haftayı da ekleyerek yaklaşık 20 günlük bir kamp programı yaptık. Erkek öğrencilerimizi Ebu Sadık AİHL pansiyonunda kız öğrencilerimizi de KahtaGAP AL pansiyonunda kampa aldık. 24 saatlik çalışma çizelgemizde öğrencilerimiz, ders çalışıyor, soru çözüyor. Programımıza, öğrencilerimizin sosyal aktiviteler ile morallerinin artırılması ve dinlenmelerine yönelik ise halı saha maçları, yüzme, satranç, manga ve sinema saatini ekledik.Öğretmenlerimizin gözetiminde her gün yaklaşık 8 saat ders çalışan ve soru çözen öğrencilerimizin bilgilerini güncelleyerek başarılı olacaklarına inanıyoruz.Çeşitli aralıklarla uyguladığımız seri denemeler ve öğrencilerimizden aldığımız dönütler bu hedeflerimizin çoğuna ulaştığımızı gösterdi” şeklinde konuştu.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Üniversite, Sınavı, İçin, Kampa, Girdiler,
Haber Yazılımı