Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 17:32
 
Turanlı Mazbatasını Aldı
GÜNDEM Haberi
Turanlı Mazbatasını Aldı

KAHTA SES HABER-Saadet Partisinden (SP) KÂHTA Belediye Başkanlığına seçilen İbrahim Yusuf Turanlı, mazbatasını aldı.


31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni kazanıp, belediye başkanı olan SP’li İbrahim Yusuf Turanlı, Kalabalık bir vatandaş kitlesiyle Kâhta Adliyesine gelerek İlçe Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı.


İlçe Seçim Kurulu'ndaki mazbata törenine, SP Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyeleri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Vahap Gazi Uluçay katıldı.


Düzenlenen törende, Turanlı'nın mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ahmet Üner ve İlçe Seçim Kurulu Müdürü Osman Ünsal verdi.


Törenin andından adliye binası önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Turanlı, süreci takip eden hukukçularına, basın mensuplarına ve kendisini yalnız bırakmayan tüm Kahta halkına teşekkür eden Başkan Turanlı,“Kâhta halkı verdiği kararına sahip çıktı. Halkımız bizi yalnız bırakmadı. Tüm Kâhta halkına şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bizleri bu topluma karşı mahcup etmesin. Rabbim bize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Bundan sonra Kâhta’yı birleştirerek, bütünleştirerek hizmet etmeyi nasip edecektir. Bu işin kaybedeni yok kazan Kâhta olmuştur ”dedi.


Basın açıklamasının ardından beraberindeki heyet ve kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde ikametine geçen Turanlı, evinin önünde yapmış olduğu açıklamada Belediye Başkanı sıfatıyla yarın belediye gideceğini açıkladı.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Turanlı, Mazbatasını, Aldı,
Haber Yazılımı