Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 23:21
 
Turanlı, ‘Kendi Belediyelerini Ziyaret Etmiyorlar!’
SİYASET Haberi
 Turanlı, ‘Kendi Belediyelerini Ziyaret Etmiyorlar!’

KAHTA SES HABER-Saadet Partisi(SP) Kâhta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, seçim koordinasyon merkezinde partililere seslendiği konuşmasında AK Parti'ye göndermede bulunarak “Kendilerine ait olan Belediyeyi ziyaret edemeyenler bugün bizleri eleştiriyorlar. Böyle mi Kâhta’ya hizmet edecekler? Biz düşmanlığı değil kardeşliği getireceğiz kardeşliği!”dedi.
 
 
Seçim Koordinasyon Merkezinde kalabalık bir taraftar kitlesine seslenen Saadet Partisi (SP) Kâhta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, isim vermeden eski milletvekili Mehmet Metiner,AK Parti Beliye Başkan Adayı Engin Akel ve AK Partili vekillere yüklendi.
 
"Metiner’e Yusuf’u akrabaları kuyuya attı, bende onu kuyudan çıkardım diyor. Peki, Hz. Yusuf diye hitap ettiğin insanı kuyudan çıkardıktan sonra ne yaptın? Diye soran Yusuf Turanlı, AK Partili vekilleri 16 yıldan beri sulu tarım projelerini hayata geçirmemekle, AK Partili Belediye Başkan Adayı Engin Akel’i ise kendi partilerinden olan Belediyeyi ziyaret etmemekle suçlayarak "Böyle mi Kâhta’ya hizmet edecekler? Diye sordu.
 
 
 
 
İktidar Partisi, yereldeki teşkilatları ve milletvekillerinin devletin gücünü kendi güçleriymiş gibi gösterdiklerini belirten Turanlı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
 
“Onlar devletin gücünü kendi güçleriymiş gibi gösteriyorlar. Her zaman ifade ediyorum bugün bir kez ifade ediyorum; devlette biziz, millette biziz.16 yıllık AK Parti iktidarında Kâhta’yı 2 dönem AK Partili belediye başkanları yönetti. Bunlardan bir tanesi bu kardeşinizdi. Birde şu andaki mevcut belediye Başkanı Abdurrahman Bey. Yusuf’u akrabaları kuyuya attı, bende onu kuyudan çıkardım diyor. Peki, Hz. Yusuf diye hitap ettiğin insanı kuyudan çıkardıktan sonra ne yaptın? Yapması gereken hizmetleri engellemek için her türlü imkânı kullandın. Ama devlet milletin devleti olduğu için tüm imkânları Kâhta’ya seferber etti. 
 
 
“Mevcut Belediye yönetimi sizin partinizden değil mi? Hizmetleri niye bugüne kadar getirmediniz?”
 
Yaptığımız hizmetleri sabaha kadar anlatsak bitiremeyiz. Ben bu akşam bir kaçını söyleyeceğiz. Şu anda bulunduğumuz Mustafa Kemal Caddesi. Bu cadde bizim zamanımızda yapıldı. Doğalgaz bizim zamanımızda geldi. Otogar, mevcut belediye hizmet binası, şehir içi toplu taşıma hattı, Necmettin Erbakan parkı ve hemen hemen her mahalleye bir park ve daha saymadığımız birçok hizmet bizim dönemimizde yapıldı. Onlar daha yapacaklarını söylüyorlar. Biz bunları yaptık. Adama sormazlar mı sen neyin sözünü veriyorsun diye? Mevcut Belediye yönetimi senin partinden değil mi? Niye engelledin o zaman? Projelerden bahsediyorsun, gelince yapacağız diyorsun. Niye yapmadın kardeşim farklı bir irade mi iş başına gelecek? Senin partilin ise senin bunu yapman gerekiyorsa niye engel oldun? Kâhta’ya gelecek olan hizmetleri niye bugüne kadar getirmedin? Bunun hesabını bu millet size soracak.
 
 
,
 
“Kendisine ait olan Belediyeyi ziyaret etmiyorlar”
 
 
Diyarlar ki bunlar gelirlerse Kâhta’ya hizmet gelmez. Siz hizmeti getirdiniz mi ki biz hizmeti getirmedik? Biz Kâhta’ya yapılmış hizmeti takdir ediyoruz. Geçmiş belediye başkanlarımıza, görev yapan belediye başkanımıza da güzel hizmetler yapmış ise burada sizlerin huzurunda saygıyla selamlıyorum. Biz Kâhta’da bir ilki başardık. Kendilerine ait olan Belediyeyi ziyaret edemeyenler bugün bizleri eleştiriyorlar. Böyle mi Kâhta’ya hizmet edecekler? Biz düşmanlığı değil kardeşliği getireceğiz kardeşliği! Belediye Başkanımızı ziyaret etmek istedim. Başkanımız makamında değildi. Orada olsaydı kendisini ziyaret edecektim. Belediye çalışanlarımızı ziyaret ettik. Çünkü Kâhta’da artık bazı şeyler değişti. Değişmez ise birileri gelir birileri üzerinden siyaset yapar. Biz kimse üzerinden siyaset yapmayacağız. Kimseyi bölüştürmeyeceğiz. He kesi kucaklayacağız. Ve hizmet edeceğiz.
 
 
“İnsanların size vereceği hiçbir şeyi kalmadı”
 
 
Bakın sürekli hızlı terenden bahsediyorlar. Geçen buraya Gençlik ve Spor Bakanımız geldi. Ben isterdim ki Sayın Kâhta’ya hızlı tren ile gelseydi.16 yıldır Koçali ve Gümükan barajından bahsederler. Hani ne oldu bu ova sulandı mı? Sulu tarım ile buluşturuldu mu? Hayır. Kusara bakmayın bu insanların size vereceği hiçbir şeyi kalmadı. Tükettiniz bu insanları, bu insanlarda sizlerin sermayenizi tüketecekler. Sanmasınlar insanımız bir şey bilmiyor. İnsanımız her şeyi biliyor. Cebimiz yanıyor cebimiz. İnsanımızı sefil edenler utansınlar. Sefaleti reva görenler utansınlar ”dedi.
 
 
 
 
 
Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: , Turanlı,, ‘Kendi, Belediyelerini, Ziyaret, Etmiyorlar!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı