Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 15:37
 
Turanlı; 'Kaybedersem Siyaseti Bırakacağım'
SİYASET Haberi
Turanlı; 'Kaybedersem Siyaseti Bırakacağım'

KAHTA SES HABER-Saadet Partisi (SP) Kâhta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı,“Kaybettiğim zaman bir daha siyaset yapmayacağım. Bu arkadaşlarda bu sözü verebiliyorlar mı acaba? Hodri meydan ” dedi.


Saadet Partisi (SP) Kâhta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, İl Genel Meclis VE Belediye Meclis Üyesi adayları Av. Turan Köroğlu’nun ev sahipliğinde yemekli toplantıda bir araya geldi.


Av.Turan Köroğlu’nun Çobanlı Mahallesi Yolu üzerinde bulunan ikametinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya, SP Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, eski Belediye Başkanlarından Ahmet Turanlı, İl Genel Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi adayları Köroğlu ve Turanlı ailelerinin önde gelenleri, bireyleri ve davetliler katıldı.

 


Birlikte yenen yemeğin ardından SP Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı’ya merhum babası M.Ali Turanlı’nın çerçeveletilmiş resmini günün atasına hediye eden Av.Turan Köroğlu, katılımlarından dolayı her kese teşekkür etti ve 31 Mart seçiminin Kâhta’ya ve Kâhta halkına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek Turanlı ve ekibine başarılar diledi.


Toplantı da söz alan SP Adayı Turanlı ise tüm katılımcılara teşekkür ederek 31 Mart’ta sandıktan ezici bir sonuç ile çıkacaklarına inandıklarını belirterek isim vermeden AK Parti’ye göndermede bulunarak “Korku var ve korkunun da ecele faydası yok. Bu birlikteliğimiz onları korkutmuştur. Kendileri bile konuşmalarında Kâhta’da AK Parti seçim kazanacak! Yani bunu deliye söyleseniz güler size ”şeklinde dile getiriyorlar. Allah söyletiyor ”dedi.

 

Konuşmasında kaybetmesi durumunda siyaseti bırakacağını söyleyen Turanlı,yine isim vermeden Metiner'e göndermede bulunarak “Kaybettiğim zaman bir daha siyaset yapmayacağım. Bu arkadaşlarda bu sözü verebiliyorlar mı acaba? Hodri meydan” dedi.

 


Turanlı konuşmasını şu şekilde sürdürdü;


“Turan abi babamın resminin yer aldığı fotoğrafı günün anısı olarak şahsıma takdim etti. Öyle duygulandırdı ki ben geçmişe götürdü. Dünyanın fani olduğunu insanların ise baki olmadığını özellikle belirtmek isterim. Dün 8 Mart Dünya kadınlar günüydü. İsterdim ki herkesin annesi ve babası sağ olsaydı. Bize düşen onları en güzel şekilde yad etmek.


“Yola çıkarken kardeşlik üzerinde yola çıktık”


Bugün Turan abinin ev sahipliğinde çıkmış olduğumuz yol arkadaşlarımızla birlik beraberlik içersinde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu birlikteliğe vesile olan başta Turan Köroğlu ağabeyimiz olmak üzere aile bireylerine şahsım ve tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyoruz. Çıktığımız yolda başarıyı birlikte yakalayacağız. Yola çıkarken kardeşlik üzerinde yola çıktık. Bugün bizim milletvekillerimiz var, bakanlarımız var, Cumhurbaşkanımız var deyip insanlara ötekileştirenlere bizim de önce Allah sonra halkımız var diyoruz. Bizim için çirkin sözler sarf edenlere kötü söz sahibinindir diyoruz. İnşallah 31 Mart’ta halkımız en güzel cevabı verecek.

 

“Korkunun ecele faydası yok.” 

 

Bu birlikteliğimiz onları korkutmuştur. Korkunun ecele faydası yok Kendileri bile konuşmalarında Kâhta’da AK Parti seçim kazanacak! Yani bunu deliye söyleseniz güler size ”şeklinde dile getiriyorlar. Allah söyletiyor. Yine konuşmalarında sözde bizim yanımızda yer alan insanların büyük kısmı kendilerinden olduğunu söylüyorlar. İyi ya; bizim yanımızda olanlar çoğu sizden ise niye korkuyorsunuz, niye telaşlanıyorsunuz ki! İnsanları öyle ötekileştiriyorlar ki kendi belediyelerini ve kendi başkanlarını, çalışanlarını ziyaret etmiyorlar. Biz ne yaptık belediyemizi ziyaret ettik, çalışanlarımızla hasbıhal ettik. Biz halkımıza inanıyoruz, halkımıza güveniyoruz.

 


“Mevcut yönetim farklı zihniyetten midir ki sahiplenmediniz?”


Kâhta’mız iki dönem AK Partili belediye başkanları tarafından yönetildi. Bir dönemi benim dönemim. Bugün çıkmışlar projelerden bahsediyorlar. Mevcut belediye başkanı sizin partinizden değimli? Onun döneminde niye bu projelerinizi hayata geçirmediniz? Mevcut yönetim farklı zihniyetten midir ki sahiplenmediniz? Değilse bugün niye belediye başkanınız üzerinden siyaset yapıyorsunuz. Millet her şeyin farkında her şeyin bilincinde. İnşallah 31 Mart’ta sandıktan ezici bir sonuç ile çıkacağız. Bu başarı siyasi düşüncelerin değil, partilerin değil halkın düşüncesini yansıtan bir sonuç olacaktır.

 

 "Kaybedersem siyaseti bırakacağım"


Şunu açık yüreklilikle ifade ediyorum; kaybettiğim zaman bir daha siyaset yapmayacağım. Bu arkadaşlarda bu sözü verebiliyorlar mı acaba? Hodri meydan. Buyurun milletin önünü açalım. Milletin önünü açın ki millet hizmet görsün.”dedi.


Konuşmaların ardından toplantı çekilen fotoğraf ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turanlı;, 'Kaybedersem, Siyaseti, Bırakacağım',
Yorumlar
Haber Yazılımı