Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 19:13
 
Turanlı: Kahta'daki Kısır Siyaseti Bitireceğim
SİYASET Haberi
Turanlı: Kahta'daki Kısır Siyaseti Bitireceğim

(K.S)-HABER MERKEZİ-AK Parti Kâhta Belediye Başkan aday adayı Mehmet Reşat Turanlı, “ En büyük projem Kâhta’da yılladır süregelen gergin siyaseti normalleştirmek. Adaylık bana verilirse ben Kâhta’da yıllardır süregelen kavgacı, ayrıştırıcı kısır siyaseti bitireceğim. Tüm enerjimi ilçem ve halkım için kullanacağım ”dedi.


2008-2014 yılları arasında AK Parti Kâhta İlçe Başkanlığı yapan ve 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimde Kâhta Belediye Başkanlığı için aday adayı Mehmet Reşat Turanlı, aday adaylığına ilişkin Kâhta Ses Haber çarpıcı açıklamalarda bulundu.


En büyük ve en önemli projesinin yıllardır Kâhta’da süre gelen ayrıştırıcı, ötekileştirici kısır siyasete son vermek olduğunu söyleyen Turanlı, Kâhta Ses Haber İmtiyaz Sahibi Ziya Bozkurt'a şu açıklamalarda bulundu;


“Malumunuz 31 Mart 2019’da yerel seçimler var. Yaklaşık 20 gün kadar önce Kâhta Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulundum. 10 yıl AK Parti ilçe başkanlığı yaptım. Teşkilattan gelen biri olarak çalışmalarımızı yaptık. İnşallah parti genel merkezimiz 10 gün içerisinde Kâhta Belediye Başkan adayımızı açıklayacak diye düşünüyorum.


Teşkilatın kurucu üyelerindenim. Kimsenin AK Partiye üye olma cesaretinde bulunamadığı zamanda bir dönem İlçe Başkan Yardımcılığını, iki dönem ise İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Bir dönem partiye kırgınlığımız oldu. Bugün tekrardan partimizin çatısı altına döndük ve 31 Mart 2019 yerel seçiminde Kâhta Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Rabbim nasip ederse bundan böyle partimde siyaset yapacağım. Partimden ayrılmayacağım. İki dönem parti yöneticiliği yapmamdan dolayı ilçemize yapılan ve yapılması gereken yatırımlara vakıf birisiyim. Bana görev tevdi edilmesi durumunda ilçemiz için halkımız için en iyi hizmetleri yapmanın gayret ve çabası içerisinde olacağım.

 


“Birilerinin canı hep yandı”


Hizmetler geç erken ama mutlaka bir şekilde gelir. Ancak Kâhta’nın bence en büyük sorun yılardır süregelen kısır siyasetidir. Bu güne dek gelmiş geçmiş tüm belediye başkanları bu kısır siyasetin içersinde olmuşlardır. Kâhta bu kısır siyasetten dolayı hep geri kalmıştır. O bunun odasına gidiyor, şu bunun odasına gidiyor, o bunun adamı şu şunu adamı şeklinde sürekli ayrıştırıcı siyasetin sıkıntısını hep halkımız çekmiştir. Gelmiş geçmiş tüm belediye başkanları kendilerinden önceki belediye başkanları döneminde işe alınan birçok insanı ya işten çıkarmış ya da farklı bir işe vermişlerdir. Anlayacağımız bugüne kadar belediye başkanlığı yapanlar mutlaka birilerinin canını yakmıştır. 


“Gelmiş geçmiş tüm belediye başkanları kötü yönettiler”


Kâhta Belediyesi halkın belediyesidir, kimsenin babasının malı değildir. Her kes korkmadan çekinmeden belediye binasını girip çıkmalı. Belediye başkanları gelip geçicidir. Halk onları kendilerine hizmet yapısı diye seçiyor. Ayrıştırsın diye seçmiyor. Düşüncesi fikri ne olursa olsun. Kimin döneminde işe alınmış ise alınsın. Yeter ki işini en şekilde yapsın. Ne acıdır ki bugüne kadar belediye başkanı olanlar ilçeyi kötü yönetmişledir. Hep ayrıştırıcı bir siyaset gütmüşlerdir. Bunun kimseye faydası yok bunun son bulması lazım. İlçemiz ve halkımız bundan hep keybetti. Ben bu duruma son vermek için aday adayı oldum. En büyük projem Kâhta’da yılladır süregelen gergin siyaseti normalleştirmek olacak. Ben her kesi kucaklayacağım. Kimin adamı olursa olsun, kimin odasına gidiyorsa gitsin. Yeter ki işini yapsın.


“Yıllardır süregelen kavgacı, ayrıştırıcı kısır siyaseti bitireceğim”


Adaylık verilen kişi aşırılık yapmazsa, ötekileştirmese, bu benim siyasi düşüncemde değil, benim gibi üşünmüyor deyip ötekileştirilirse yanında durmam. Derdi hizmet olan, insanlar arasında ayrım yapmayan, milletin emanetine sahip çıkan, devletin malını kuruyan her kesle birlikte olacağım. Siyasete genç yaşta atılan ve sorumluluk alan biri olarak birlikte siyaset yaptığım tecrübeli ağabeylerimden çok şey öğrendim.10 yıllık bir bikrimim var. Allah şükürler olsun alnım açık ve veremeyeceğim hiçbir hesap yok.  Adaylık bana verilirse ben Kâhta’da yıllardır süregelen kavgacı, ayrıştırıcı kısır siyaseti bitireceğim. Tüm enerjimi ilçem ve halkım için kullanacağım ” şeklinde ifade etti.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Turanlı:, Kahta'daki, Kısır, Siyaseti, Bitireceğim,
Haber Yazılımı