Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 23:57
 
Turanlı’dan Yanıt Gecikmedi; Bu Millet O Resmi Size Sindirtecek’
SİYASET Haberi
Turanlı’dan Yanıt Gecikmedi; Bu Millet O Resmi Size Sindirtecek’

(KAHTA SES HABER)-Seçim karargâhında ki konuşmasında isim vermeden AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Belediye Başkan Adayı Engin Akel ve Belediye Meclis Üyesi Yasin Erdem’e cevap veren Saadet Partisi (SP) Kâhta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı,”Necmettin Erbakan bizim liderimiz bizim genel başkanımızdır. O resimden niye rahatsızlık duyuyorsunuz? Bu millet o resmi size sindirtecek bunu böyle bilesiniz?”dedi.
 
Saadet Partisi (SP) Kâhta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, seçim karargâhında kalabalık bit partili kitleye seslendiği konuşmasında, son günlerde konuşmalarında kendisini hedef lalan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Belediye Başkan Adayı Engin Akel ve Belediye Meclis Üyesi Yasin Erdem’e cevap verdi.
 
Açıklamasında isim vermeden AK Parti’nin kendisi hakkında yazan basını baskı altına almak amacı ile sansür uygulamaya çalıştığını söyleyen Turanlı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
 
 
 
 
“İşi gücü bırakmışlar bize sataşıyorlar. Halkımız ile bütünleşmekten rahatsız oluyor. Dünde rahatsız oluyorlar bugünde rahatsız oluyorlar. Millet bugün burada ise kendilerinden şüphelensinler. Çünkü millet bugün burada. Bakın işi o kadar ileriye götürdüler ki basın Yusuf bahsedemez diyorlar. Niye bahsedemez kardeşim! Basın Yusuf’u eleştirirken iyi de, Yusuf’un güzel taraflarını yazarken kötü mü oluyor? Basın her zaman hürdür ve her zaman istediğini yazabilir. Eleştire de bilir, güzelliklerden de bahsedebilir. Ama ne yazık onlar kendilerini geliştirememişler, kabullenemiyorlar ve kabullenemedikleri için de basına sansür uygulamaya çalışıyorlar. Bizim dışımızda kimse konuşamaz diyorlar. Var mı böyle bir zihniyet. Biz basınımızı saygı duyuyoruz. Çünkü onlar bizim sesimiz, dilimiz, kulağımızdırlar. Bir basın mensubu arkadaşımızı eleştiriyorlar,bir gazetemizi de seçin karargâhlarına koymayacak kadar bu işi ileriye taşıyorlar.” Diye konuştu.
 
İsim vermeden Metiner ve Başkan Adayı Engin Akel’e göndermede bulunan Turanlı,
 
“Zamanın birinde padişahın biri oğluna; oğlum sen adam olamazsın diyor. O da gün geliyor padişah oluyor. Emir subaylarına gidin falan şahsı alın gelin diyor. Emir subayı gidip adamı alıp getiriyor. Getirdikleri kişi padişahın babası. Padişah babasına; baba sen bana adam olamazsın dedin. Bak ben padişah oldum. Babası; sen sana padişah olmazsın demedim ki adam olmazsın dedim.”diyor.
 
AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Belediye Başkan Adayı Engin Belediye Meclis Üyesi Yasin Erdem’in parti binalarına, seçim karargâhı ve araçlarına Genel Başkanlarının yerine Necmettin Erbakan’ın resminin asılmasına yönelik söylemlerine ise Turanlı,
 
“Saadet Partisinin Kâhta Karayolunda ilçe teşkilatı var. Kanun; partilerin önüne ve seçim karargâhların önünde her türlü süslemeyi yapabilirsiniz diyor. Bizde kanunun verdiği haklardan yaralanarak partimizin ve karargâhımızın önünü süsledik. Ne diyorlar; kardeşim sen oraya o resmi takamazsın. Takarken de genel başkanın resmini niye yanında tutmuyorsun? Kusura bakmayın Necmettin Erbakan bizim liderimiz bizim genel başkanımızdır. O resimden niye rahatsızlık duyuyorsunuz? Parti binamızı bir yıl önce tuttuk. Peki, seçim karargâhını karşımızda açarken biz niye burada karargâhı tuttunuz diye sorduk mu? Sen o resmi sindireceksin. Bu millet o resmi size sindirtecek bunu böyle bilesiniz.
 
 
 
 
“Adayınızın ismini niye söyleyemiyorsunuz?”
 
Biz hiçbir zaman parti liderlerini eleştirmedik. Hiç bir parti lideri üzerinden de siyaset yapmadık. Biz halkımıza giderken Yusuf Turanlı’nın selamı ile geldik dedik. Biz partilerin arkasına sığınmadık. Biz milletimizin arakasına sığındık. Önce Allah sonra millet dedik. Ve takdir milletindir dedik. Onlar ne diyor filanca kişinin selamı ile geldik diyorlar. Kardeşim adayınız yok mu? Adayınızın ismini niye söyleyemiyorsunuz? Çünkü millet bugüne kadar senin ismini duymadı ki! 
 
“5BİN KİŞİYE BUGÜN İŞ VERİN ADAYLIKTAN ÇEKİLEYİM” 
 
Bakın dün personelleri tehdit ettiler bugünde işçileri tehdit ediyorlar. Hatta hatta daha ileriye giderek memurlara yansıttılar. Bu devlet kimsenin devleti değil. Devlette biziz millette biziz. Sanki farklı bir iktidarın devamıymış gibi çıkmışlar iş vadinde bulunuyorlar.5 bin insana istihdam diyorlar. Bu istihdamı ne zaman yapacaksınız diye sorduğunuzda; seçimden sonra diyorlar. Peki, bugün farklı bir iktidar mı var? Diye soruyoruz; Yok yönetim anlayışı değişikliği diyorlar. Peki, farklı bir anlayış mı geliyor ki siz çıkıp 5 kişiye istihdam diyorsunuz? Bakın seçime 18 gün kaldı. Bu 18 gün içersinde 5 bin insanımızı yerleştirse bende sizin huzurunuzda söz veriyorum bende Kâhta’nın önünü açıp onlara yer vereceğim.”dedi.
 
Metiner’in “Siyaseti bırakacağım diyorsun. Siyaseti kime bırakacaksın? Bir yakınına bırakacaksın. Ha ailen temelli bırakıyorsa; söz veriyorum eğer biz AK Parti olarak senin karşında yenilirsek Allah’a kasem ederek söylüyorum ki siyaseti temelli bırakacağım ”şeklindeki açıklamasına ise Turanlı;
 
 
 
 
“Bakın birkaç gün önce bir milletvekilimizin söylemiş olduğu sözleri hepimiz duyduk. Ben ondan fazla bahsetmeyeceğim. Cevap geldiği için cevap vermek istiyorum. Buradan sözümü tekrar iade ediyorum. Ben Kâhta halkına güveniyorum. Güvendiğim, inandığım içinde kaybetmeyeceğime inanıyorum. Ben kaybedersem siyaseti bırakacağım. O da kaybederse bu memleketten elini çekecekler mi? Çekemezler çünkü o koltuklar çok şirin. O koltuklara öyle bir yapışmışlar ki katlıklarında koltuk’ta kendileriyle kalktı. 
 
“Hizmetlerinden bahsedemiyorlar”
 
Milletimiz kendinse yaptığımız hizmetleri iyi biliyor. Bunun için bizler milletimizin arasında rahatça geziyoruz dolaşıyoruz. Ama onlar gezemiyorlar. Halka bir şey vermedikleri için bugün hizmetlerinden bahsedemiyorlar. Memleketin tütününü elinden aldılar. SGK primleri Urfa’da 100 TL burada 800 TL’ye çıkardılar. İşte Urfa orada… Sulu tarımı, sanayisi ile ne duruma geldi. Niye bunlar bizde yok? Çünkü bizi sahiplenen yok. Sahiplenselerdi bugün bunları konuşmazdık.
 
“Bırak ta polisimiz asli görevini yapsın”
 
Devletin gücünü arkalarına alarak halkın içersinde dolaşıyorlar. Millet sana oy veriyor, eni oralara millet taşıyor devletin gücünü niye milletile arana koyuyorsun? Devletin polisini niye rahatsız ediyorsun? Bırak ta polisimiz asli görevini yapsın. İnsanlarımızı incitme” dedi.
 
Turanlı konuşmasını, göreve geldiğinde yapacağı hizmetleri anlatarak sonlandırdı.
 
Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Turanlı’dan, Yanıt, Gecikmedi;, Bu, Millet, O, Resmi, Size, Sindirtecek’,
Yorumlar
Haber Yazılımı