Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 21:57
 
Tünçmen´den Tatil Mesajı
EĞİTİM Haberi
Tünçmen´den Tatil Mesajı

(K.S)-HABER MERKEZİ-Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. döneminin sona ermesi nedeniyle mesaj yayımladı.

 

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, eğitim-öğretim yılınında dönem sonuna gelindiğini belirttiği mesajında “başta öğrenciler olmak üzere fedakarca çalışmalarıyla çocuklarımızı yarınlara hazırlayan öğretmen, yönetici ve velilerimize iyi tatiller diler, tüm camiamıza, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, mesajında şu ifadelere yer verdi. “

 

Sevgili öğrencilerimiz


Yaşamış olduğunuz karne heyecanınıza ben de yürekten katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Unutmayınız ki aldığınız karne size bazı hususlarda ipuçları verebilecek bir araçtan fazlası değildir. Önemli olan bu vesile ile eksiklerinizi görmeniz, yarınlarınızı tasarlayabilmeniz ve disiplinli bir şekilde çalışmayı başarabilmenizdir.

 

Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu etmedikleri notlar olabilir. O öğrencilerimizin de önümüzdeki eğitim-öğretim yılında düzenli ve planlı yani disiplinli bir çalışmayla istedikleri sonuçları alacağına inanıyorum. Koca bir eğitim yılını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor, hepinize hayat boyu başarılar diliyorum. 
Tatilinizi dinlenerek, çok kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler keşfederek, yeni insanlar tanıyarak, sanat ve sporla meşgul olarak geçirmenizi arzu ediyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

 

Değerli meslektaşlarım


Eğitim-öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı sevgili öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gençlerimizi yarınlara hazırlarken verdiğiniz emek her türlü takdire şayandır. Öğrencilerimizin bir yandan millî ve manevî değerlerimizi kuşanmalarını sağlarken diğer yandan bilişsel gelişimleri ve akademik yolculuklarında onlara sağladığınız büyük katkılardan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bir meslektaşınız olarak sonuna kadar hak ettiğinize yürekten inandığım tatilinizi en güzel şekilde geçirmenizi, tatilin verdiği fırsatla öğrencilerimizle daha dinamik bir şekilde buluşmanızı diliyorum.

 

Saygıdeğer veliler


Sizlere öncelikle karnenin her şey olmadığını ifade etmek isterim. Başarının birden fazla etkene bağlı olduğunu göz önünde bulundurarak çocuklarınızı lütfen karne notlarına göre değerlendirmeyiniz.


Notları ne olursa olsun çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara htiriniz. Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu ve ne kadar emek verdiğinizi biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

Sevgili anne-babalar, unutmayınız ki karne bir son değildir. Evet karne notları da önemlidir. Ama asıl önemli olan, karşılaştığımız durum ne olursa olsun çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Önemli olan onların birer çocuk, birer genç olduklarını unutmamaktır. Onların da tıpkı bizler gibi hata yapabileceklerini akıldan çıkarmamaktır.  Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu htirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu vazifemizde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

 

2018–2019 eğitim-öğretim yılı sonunda, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Tünçmen´den, Tatil, Mesajı,
Haber Yazılımı