Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 12:40
 
Toprak Sessizliğini Bozdu; Açtı Ağzını, Yumdu Gözünü
GÜNDEM Haberi
Toprak Sessizliğini Bozdu; Açtı Ağzını, Yumdu Gözünü

KAHTA SES HABER-Kâhta eski Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, eski ve yeni İl ve İlçe başkanları ile milletvekillerine yüklenerek,”Dava diyor olsaydınız canını dişine takmış Cumhurbaşkanımız var. Şeref deseydiniz il başkanı, ilçe başkanı milletvekili oldunuz. Demek sizin derdiniz dava, hizmet değil. Derdiniz başkaymış ”dedi.


Kahta eski Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada açtı ağzını yumdu gözünü.


Açıklamasında eski ve yeni İl ve İlçe başkanları ile milletvekillerine yüklenen Toprak, dört tarafı suyla çevrili, inanç turizmi ve kültür turizmi gibi birçok zenginliklere rağmen Adıyaman halkının ırgatçılıktan kurtulamadığını belirterek ,“Dava diyor olsaydınız canını dişine takmış Cumhurbaşkanımız var. Şeref deseydiniz il başkanı, ilçe başkanı ve milletvekili oldunuz. Demek sizin derdiniz dava, hizmet değil. Derdiniz başkaymış” dedi.


Eski Başkan Toprak, sosyal medya hesabındaki zehir zemberek açıklamasında şunları ifade etti; 


“Eğer bir ilçe başkanı, il başkanı ve milletvekilleri kendi partili belediye başkanını gittiği her yerde eleştiriyorsa seçimi kaybettiklerinde dönüp kendilerine bakmaları lazım. Eğer bir sorun varsa, gidersiniz belediye başkanının yanına o sorunu beraber gidermeye çalışırsınız. Bunlar ‘Belediye başkanını nasıl yıpratalım ki o makama gelebileyim’in derdinde oldular.


Bir milletvekili seçimlere bir yıldan fazla zaman kala benim yeğenimi arıyor. O kadar gözü dönmüş ki, yeğenime ‘Abdurrahman Toprak’ı görevden ben alacağım ve yerine kayyum atayacağım’ diyor. O dönem ilçe başkanı olan zat, milletvekilleri ve il başkanı ile bir olup bizim hizmetlerimiz için karalama kampanyaları düzenliyor.


Seçimlere iki yıl kala Kahta Öğretmenevi’nde düzenlenen ve benim il dışında bulunmam dolayısıyla katılmadığım ilçe koordinasyon toplantısında, ilçe başkanının ve milletvekillerinin yanında basının ve STK’ların huzurunda bizi eleştiriyor. Milletvekilleri ile il başkanı da alkışlıyorlar. Kendilerine soruyorum: Bu mu sizin dava şuurunuz? Kahta’ya 5 yılda yapılan hizmetler hangi ilçeye yapılmış? Bunları bizzat il başkanına ve milletvekillerine söylememe rağmen ses seda çıkaramadılar. Demek ki hepsinin birbirinden haberleri vardı.


Şimdi il başkanına, ilçe başkanına ve milletvekillerine soruyorum: Sizin göreviniz birlik ve beraberlik içinde memleketinize hizmet etmek mi yoksa belediye başkanını karalayıp hizmetlerini yok sayarak belediyeyi ele geçirmek mi? Hani siz seçimlerde ev ev dolaşıp millete ‘Adıyaman’ımıza mükemmel hizmetler kazandıracağız’ diyerek söz veriyordunuz. Hani güzelim Adıyaman’ımızı ırgatçılıktan kurtaracağız diyordunuz. Gençlerimizi gurbet gurbet gezmekten, sıla hasreti çekmekten kurtaracağız diyordunuz. Hani okumuş gençlerimizin bir kısmını bürokrat yapacağız diyordunuz. Eğer ki şeref istiyor olsaydınız il başkanıydınız, ilçe başkanıydınız, milletvekiliydiniz. Eğer ki dava demiş olsaydınız işte Sayın Cumhurbaşkanımız canını dişine takmış bu güzelim ülkeye, ümmete ve bütün insanlığa hizmet etmeye çalışıyor. Demek ki sizin derdiniz dava ve hizmet değilmiş. Derdiniz başkaymış. Belediyeyi ele geçiremediniz. Geçiremediğiniz için de belediye başkanını hep karaladınız. Şimdi çıkmışlar bize ‘Kim seçimi kaybettirdi?’ diyorlar. Yaptıkları tüm hainliklerini davaya, Sayın Cumhurbaşkanımıza, ihanetlerini birilerine yüklemeye çalışıyorlar. 

 

Cumhurbaşkanımız Adıyaman’a geldiğinde tüm belediye başkanlarına protokolde yer veren ve bana yer vermeyen ilçe başkanı, il başkanı ve milletvekilleri: Siz protokollerinize devam edin. Bizim protokollerimiz 2019 yılına geldiğimizde dört tarafı suyla çevrili, sahip olduğu inanç turizmi ve kültür turizmi gibi tüm bu zenginliklere rağmen Adıyaman halkını layık gördüğünüz kayısı, fındık, pamuk, patates ve mercimek tarlalarındaki ırgatıcılıktır. Bize layık gördüğünüz hizmetlerdir."şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Toprak, Sessizliğini, Bozdu;, Açtı, Ağzını,, Yumdu, Gözünü,
Haber Yazılımı