Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 23:45
 
Tanıtım Dediğin Böyle Olur! Göbeklitepe Almanya’da Tanıtılacak
TURİZM Haberi
Tanıtım Dediğin Böyle Olur! Göbeklitepe Almanya’da Tanıtılacak

KAHTA SES HABER-UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi’ne alınan Göbeklitepe Dünyanın prestijli turizm fuarları arasında gösterilen ITB Berlin Fuarında tanıtılacak.

 

UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi’ne alınan Göbeklitepe Bu yıl 53'üncüsü düzenlecek Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'nda tanıtılacak.


Dünyanın prestijli turizm fuarları arasında gösterilen ITB Berlin, 6 Mart’ta 53'üncü kez kapılarını açacak. Türk turizmciler fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kiralanan 2 bin metrekarelik alanda yerini alacak.

 

Fuardaki Türkiye standında deniz, sahil ve kum turizminin yanı sıra kültür turizmi olarak  dünyanın orijinal haliyle günümüze kalmış en eski tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye de geniş yer ayrıldı. Şanlıurfa şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Göbeklitepe, dünyanın orijinal haliyle günümüze kalmış en eski tapınağı olarak kabul ediliyor.

 

Ziyaretçilere UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi’ne alınan Göbeklitepe anlatılarak bölgeye daha fazla yabancı turist çekilmesi hedefleniyor.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Tanıtım, Dediğin, Böyle, Olur!, Göbeklitepe, Almanya’da, Tanıtılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı