Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 00:54
 
SYDV ve Sosyal Hizmet Merkezi Kaba İnşaatı Tamamlandı
BÖLGE Haberi
SYDV ve Sosyal Hizmet Merkezi Kaba İnşaatı Tamamlandı

KAHTA SES HABER-Yapımına 2018 yılında başlanan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmet Merkezi’nin ortak idari binasının kaba inşaatı tamamlandı.

 

Menderes mahallesinde 2600 m2 alan üzerinde yer alan SYDV'nin mevcut binası yıkılarak yerine iki blok olarak inşa edilen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Sosyal Hizmet Merkezi binalarının kaba inşaatı tamamlandı.

 

Ayrı yerlerde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmet Merkezi binaları vatandaşların ihtiyaçlarını daha da etkin bir şekilde karşılanması amacı ile Menderes mahallesinde 2600 m2 alan üzerinde yer alan mevcut SYDV binası yıkılarak yerine iki blok olarak inşa edilmiştir.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmet Merkezi binalarında konferans ve toplantı salonları, yemekhane, bebek emzirme odası yer alıyor. Ayrıca aşevinin de yer alacağı hizmet yeni binasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ikramı yapılacak.

İnşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Kâhta kaymakamı Ahmet Gazi Kaya; ‘İlçemiz yapılan yatırımlarla çok büyük bir ivme kazandı. Özellikle yardıma muhtaç vatandaşlarımızı doğrudan ilgilendiren bu önemli projenin ilçemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu önemli projenin Kâhta’ya kazandırılmasında emeği geçen her kese teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum’ dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: SYDV, ve, Sosyal, Hizmet, Merkezi, Kaba, İnşaatı, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı