Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 00:22
 
STEM Şampiyonları İlçemizden
SİYASET Haberi
STEM Şampiyonları İlçemizden

KAHTA SES HABER-Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi öncülüğünde “STEM’le Geleceğin Mühendisleri Aranıyor” yarışmasında  Adıyaman Mevlana Ortaokulu birinci, Kahta Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Kahta Atatürk Ortaokulu üçüncülüğü elde etti.

 

Yenimahalle Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen yarışmalara her birinde 3 öğrencinin bulunduğu 55 ortaokul katıldı.

 

Yarışmada öğrenciler 120 dakika sürede boyu en az 42 santim, genişliği 10-15 santim, tepe yüksekliği en az 15 santim olan bir köprü yapmak için mücadele etti.

 

Yarışmada Adıyaman Mevlana Ortaokulu birinci, Kahta Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Kahta Atatürk Ortaokulu üçüncülüğü elde etti.

 

Kahta Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Ali Fırat Durmaz, Halil İnci, Mehmet Baran ve okul idarecilerini makamında kabul eden Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen,öğrencileri ve okul idarecilerini tebrik edip öğrencilere hediyeler verdi.

 

STEM merkezlerinde donanımlı öğrencilerin yetiştirilmesini hedeflediklerini belirten Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “ dünyada özellikle son yıllarda yaygın bir eğitim yaklaşımı olan STEM, Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematiği disiplinsel bir bakış açısıyla eğitim verilmesini hedefler. Teorinin uygulamaya, bilginin üretkenliğe, ürüne dönüştürülmesinde bu yaklaşımın büyük rolü vardır.

 

Ülkemizin geleceği için, STEM eğitim kültürünün geliştirilmesi ve yerleştirilmesine büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır. STEM kariyer hususunda çocuklarımız ana sınıfından itibaren teşvik edilmelidir” dedi.

 

Müdür Tünçmen, öğrencilere hediyelerini takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: STEM, Şampiyonları, İlçemizden, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı