Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 20:44
 
Spor Bakanı Kâhta’da Okul Açtı, Yeni Stat Sözü Verdi
GÜNDEM Haberi
Spor Bakanı Kâhta’da Okul Açtı, Yeni Stat Sözü Verdi

KAHTA SES HABER-TPAO Genel Müdürlüğünün katkılarıyla Kâhta’da yapımı tamamlanan TPAO Şehit Polis Memuru Murat Toprak Ortaokulu’nun açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.


Bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak için Adıyaman’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kâhta’da TPAO tarafında yapılan ve Şehit Polis Memuru Murat Toprak adının verildiği 24 derslik Ortaokul’un açılışını yaptı.


Açılışa Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Adıyaman Valisi Aykut Pekmez,Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Fatih Toprak, İ.Halil Fırat, Yakup Taş, eski Milletvekili Mehmet Metiner,Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanvekili Mehmet Dağ,Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel,siyasi parti temsilcileri, belediye başkan adayları, kurum amirleri, Spor kulüleri temsilcisi,sporcular,STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 


Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, Yaklaşık 1,5 yıldır inşaatı durdurulan spor kompleksi, uzun süredir gündemde olan ancak bir türlü yapılmayan yeni stat ile ilgili açıklamalarda bulundu.


31 Mayıs'taki temel temeli atılan,2018 Eylül ayı sonunda tamamlanması gerekirken, müteahhidinin iflas etmesi sonucu yaklaşık 1,5 yıldan beri inşaatı durdurulan ve kaba inşaatının yüze 30’u genel yapımının ise yüzde 10’u yapılan tesis ile ilgili konuşan Bakan Kasapoğlu, konuşmasında yarısı tamamlanmış spor kompleksi inşaatında bir duraksama söz konusu olduğunu, spor kompleksinin hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.


Konuşmasında Kahta’spor'a bu ay içersinde ödenmek üzere 100 bin TL sözü veren Bakan Kasapoğlu, bugüne kadar birçok dile getirilen stadyum ile ilgili ise Kâhta’da merkezi saha eksikliği olduğunu tespit ettiklerini ve en kısa zamanda bununda inşaatına başlayacaklarının sözünü ve bu ay içerisinde verilmek üzere Kahtaspor’a 100 bin TL destek sözü verdi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’de ciddi atılımlar gerçekleştirildiğini söyleyen Bakan Kasapoğlu, Kâhta’daki okul sayısına ve okullardaki sosyal donatılara dikkat çekerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü,”Eğitim alanında olduğu gibi spor alanında da ülkemiz ciddi bir noktaya geldi. Spor tesisi sayısı 2002 yılında bin beş yüz civarında iken bugün itibarı ile tesis sayısı beş bin civarında. 


“Adıyaman’da Kâhta’da Önemli Spor Yatırımları Yapıldı”


Hem Adıyaman ve hem de Kahta ilçemizde yapılan tesislere baktığımızda rakımın çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Yüzme havuzları ile futbol, basketbol sahaları ile semt sahaları ile Gençlik Merkezleri Tenis Kortları ile ve yurtları ile birlikte hakikaten gençliğe ve spora yapılan yatırım çok çok iyi anlamda. Hem Kâhta’mızda hem Adıyaman’ımızda var. 


“Yarısı tamamlanan spor kompleksinin tamamlanması kararını aldık”


Bu kapsamda şunun müjdesini vermek istiyorum; yan tarafta yapılan yaklaşık yarısı tamamlanan spor kompleksi inşaatında bir duraksama söz konusu oldu. Ama bugün onun kararını aldık bugünden itibaren spor kompleksinin hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli çalışmaları başlattık. Şimdiden Kâhta’mızın gençlerine, Kâhta’mızın çocuklarına, kadınlarına ve erkeklerine hayırlı olsun diyorum. 

 


“En kısa zamanda yeni stadın inşaatına başlıyoruz”


Bunun yanında biliyorsunuz Kâhta merkezimizde bir merkezi saha eksiği olduğunu tespit ettik. Takımlarımızın antrenman ve müsabaka yapmaları için inşallah en kısa zamanda bununda inşaatına başlıyoruz. Kâhta’mızın spor camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. 


“Bu ay içinde Kahtaspor’a 100 TL destek vereceğiz”


Vekilim bahsetti, Kâhta Sporumuzun başarıları göğsümüzü kabarttı inşallah Kâhta Spor! 100 BİN TL destek sözünü burada ifade ediyoruz. Bu yardımı bu ay içersinde Kâhta Spor’a yapacağız. Yine 650 kişilik yurt inşaatımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Yüzde doksanı tamamlanmış durumda. En kısa zamanda sevgili öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Gençlerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bunun dışında biliyorsunuz biz gençlik merkezleri inşa ediyoruz. Kaymakam beyle konuştuk inşallah Kâhta’da okullarımızdan bir tanesini ilgili dersliklerini Gençlik Merkezine dönüştüreceğiz, orada hem öğrencilerimiz hem gençlerimiz hem de halkımız istifade edecek ”dedi.


Açılışın ardından beraberinde millettekileri ile birlikte ilçe merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Kasapoğlu, ilçe merkezindeki Kâhta Diriliş Kitap Cafeyi ziyaret etti, ardından da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezine giderek burada partililere seslendi.


Akşam 19.30’da Baraj kenarında bir restoran’da Kahtaspor Klüp temsilcileri ve sporcuları ile yemekte bir araya gelen Bakan Kasapoğlu daha sonra Diyarbakır’a gitmek üzere Kahta’dan ayrıldı.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Spor, Bakanı, Kâhta’da, Okul, Açtı,, Yeni, Stat, Sözü, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı