Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 01:17
 
Siyaset kızışıyor... Metiner Yine esti gürledi
SİYASET Haberi
Siyaset kızışıyor... Metiner Yine esti gürledi

KAHTA SES HABER-31 Mart seçimlerine 20 gün kala siyaset arenası kızışıyor. Tarih yaklaştıkça Kahta'da siyaset gündemi her geçen gün biraz daha geriliyor. Herkes şimdi 31 Mart’a kilitlenmiş durumda. Yaklaşık 47 seçmen'in oy kullanacağı Kahta'da yarış AK Parti ve SP arasında geçiyor.

 

AK Parti seçim karargâhında partililere seslenen Mehmet Metiner ve Yasin Erdem, yaklaşık 35 dakika süren konuşmalarının tamamına yakınını SP Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, Turanlı ailesine eleştirmeye ayırdı.  Yusuf Turanlı’nın konuşmalarını gündeme taşıyan Haber Sitemiz Sahibi Ziya Bozkurt’ta eleştirilerden nasibini aldı.

 

AK Parti Seçim Karargâhında partililere seslendiği konuşmasında Yusuf Turanlı’nın isim vermeden kendisi için söylediği “Kaybettiğim zaman bir daha siyaset yapmayacağım. Bu arkadaşlarda bu sözü verebiliyorlar mı acaba? Hodri meydan” çıkışına Metiner, "Siyaseti bırakacağım diyorsun. Siyaseti kime bırakacaksın? Bir yakınına bırakacaksın. Ha ailen temelli bırakıyorsa; söz veriyorum eğer biz AK Parti olarak senin karşında yenilirsek Allah’a kasem ederek söylüyorum ki siyaseti temelli bırakacağım ” dedi.

 

İlçe Başkanı Bedir Yeni’nin selamlama konuşmasının ardından söz alan Belediye eski başkanlarından Belediye Meclis Üyesi adayı Yasin Erdem, isim vermeden Ahmet Tuyranlı’yı eleştirerek “1994 yılında Refah Partisinin adayı olduğumda o dönemin belediye başkanı alay  edercesine “karşıma çocuk dikmişler bende aday olmayacağım” şeklinde konuştuğunu söyleyen Erdem, Yusuf Turanlı’ya ise “Temel Karamollaoğlu sizin lideriniz. Karargâhınızda Araçlarınızda var mı liderinizin resimleri? Siz eğer ki liderinizi sevmiyorsanız Kâhta halkını nasıl seveceksiniz, bu halka nasıl hizmet edeceksiniz.” Şeklinde eleştiride bulundu.

 

 

Engin Akel’in 31 Mart’ta Kâhta’da genç bir belediye başkanı olarak seçileceğini söyleyen Erdem, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;


“Siz Kâhtalılar 1994 yılında siz beni Türkiye’nin en genç belediye başkanı olarak seçtiniz. Refah Partisinin adayı olduğumda o dönemin belediye başkanı ne dedi biliyor musunuz? Alay edercesine karşıma çocuk dikmişler bende aday olmayacağım dedi. Ama Kâhta ne yaptı yüzde 53 oy ile 2 bin 363 oy farka atarak onlara ders verdi. Ve o gün Türkiye’nin en genç belediye başkanı Kâhta’dan çıktı. Allah’ın izniyle Engin başkanımız tekrardan Kâhta’da genç bir belediye başkanı olarak çıkacak.


“liderinizin Karargâhınızda araçlarınızda niye resimleri yok?”


Bize hem Recep Tayyip Erdoğan’dan bahsediyorsunuz, birazdan kendinizden bahsedin diyorlar. Cumhurbaşkanımızdan da bahsedeceğiz kendimizden de bahsedeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan bizim Cumhurbaşkanımız, liderimiz gölümüzde ve işte resimleri burada asılı. Onlara sesleniyorum; peki, sizin de lideriniz var, Temel Karamollaoğlu karargâhınızda resmi var mı liderinizin? Araçlarınızda var mı liderinizin resimleri? Siz eğer ki liderinizi sevmiyorsanız Kâhta halkını nasıl seveceksiniz, bu halka nasıl hizmet edeceksiniz ” dedi.


Erdem’in konuşmasının ardında söz alan Metiner, kapan yine esti gürledi ve yaklaşık 25 dakikalık konuşmasının tamamına yakınını SP Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, Turanlı ailesine eleştirmeye ayırdı.

 
AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezindeki konuşmasında SP Adayı Turanlı’yı Pazarcı esnafını tehdit etmekle suçlayan Metiner, "Eğer ben belediye başkanı olursam tezgâhlarınızı ellerinizden alırım. Yazıklar olsun sana yazıklar olsun. Senin tehditlerinden korkan senin gibi namert olsun”dedi.

 

Yusuf Turanlı’nın isim vermeden kendisi için söylediği “Kaybettiğim zaman bir daha siyaset yapmayacağım. Bu arkadaşlarda bu sözü verebiliyorlar mı acaba? Hodri meydan” çıkışına “Siyaseti bırakacağım diyorsun. Siyaseti kime bırakacaksın? Bir yakınına bırakacaksın. Ha ailen temelli bırakıyorsa; söz veriyorum eğer biz AK Parti olarak senin karşında yenilirsek Allah’a kasem ederek söylüyorum ki siyaseti temelli bırakacağım ”dedi.

 

 

Yusuf Turanlı’nın konuşmalarını gündeme taşıyan Haber Sitemiz Sahibi Ziya Bozkurt’u da eleştiren Metiner, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

 

“Sen benim siyasi rakibimsin tabi ki seni eleştireceğim. Eleştirmek ayrıdır düşmanlık ayrıdır. Sen düşmansız yaşayamıyor olabilirsin ama biz düşmansız yaşayabiliriz. Hodri Meydan mı diyorsun? 31 Mart’ta hodri meydanını görürüz senin.Biz senin hodri medyalarına papuç bırakacak değiliz.O korkuttuğun Pazar esnafına benzemeyiz.Eğer ben belediye başkanı olursam tezgahlarınızı ellerinizden alırım.Yazıklar olsun sana yazıklar olsun.Senin tehditlerinden korkan senin gibi namert olsun.Bak bir şey söylüyorum halkı tehdit edenler namerttir diyorum.Böyle lafı oraya buraya çekmenize gerek yok.Kim ki bu halkı tehdit ediyorsa o namerttir diyorum.Etmiyorsan üstüne alma.Her sözümü üstüne alma.


"Beni niye istifaya davet ediyorsun?"


Dün bir gazetede haberini okudum.Seçimi kaybedersem siyaseti bırakacam diyor. Beni ima ederek diyor ki; sende bırakacak mısın? Ya ben milletvekili değilim, belediye başkan adayı değilim, senin rakibin değilim. Beni niye istifaya davet ediyorsun? Aman ha sen istifa etme bu memleket için çok lazımsın. Sana ihtiyacımız var. Sakın istifa etme. Sanki bu memlekete çok büyük hizmetler etmişlerde istifa etseler çok şey kaybedecekmişiz gibi birde kendilerini kıymete bindiriyorlar. Bak sana peşin peşin söylüyorum;31 Mart’ı bekleme, boşuna nefes tüketme istifa edeceksen şimdi istifa et siyaseti bırakacaksan da bu memlekete çok büyük bir hizmet etmiş olursun.

 


“Partili belediye başkanımızı bize karşı savunuyor”


Diyarlar ki kendi belediyelerini ziyarete gidemiyorlar. Valla her gün belediyemizdeyiz. Bu belediye başkanımız ne kadar kıymete bindi. Siz meydanlarda birbirinize neler neler söylüyordunuz. Şimdi partili belediye başkanımızı bize karşı savunuyor. Abdurrahman Toprak başkan çok büyük hizmetler yapmış teşekkür ediyor. Maşallah ya! Bekliyor ki biz belediye başkanımızı eleştirelim birbirimize düşelim. Sen kendini akıllı mı zannediyorsun. Ha çok meraklı isen sana buradan cevap vereyim; Abdurrahman Toprak başkanımızın hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi iletiriz. O ki sende bizim belediye başkanlığımızı yaptın seni de hizmetlerinden dolayı kutlarız. Bu memlekette kim hizmet yapmış gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarımız da tebrik ederiz. Belediyemiz orada. İstediğimiz zaman gideriz. AK Partili belediyemiz. Maşallah birilerini kıymete bindirdiler. Meydanlarda söylediğiniz sözleri hatırlayın. 

 


“Kimseye düşmanlığımız yok bizim”


Belediye halkın belediyesidir. Her kes ziyaret edebilir. Buyursun karargâhımızı da ziyarete gelsinler. Buyrun gel. Bizde senin karargâhına gelelim. Hatta bizim karargâhımızda sana halka hitap etme fırsatı da tanıyalım. Senin yüreğin yetiyorsa bizde senin karargâhına gelelim bizde orda konuşalım. Hodri meydan. Kimseye düşmanlığımız yok bizim. Yok, efendim Metiner sabah akşam konuşmaları ile insanları kutuplaştırıyormuş. Sen sabah akşam Metiner'e Engin Akel'e saydırıyorsun sene cevap vermeyelim mi?

 

“Biri demiş Mehmet Metiner’in gafı, öbürü de diyor Allah söyletmiş”


Karargâhta ki ilticaen konuşurken öyle diyeceğime böyle dedim. Biri de Mehmet Metiner’in gafı diye haber yapmış. Buda benim dostum yani. Allah seni ıslah etsin. Düşman desem olmuyor, gönlümde ermiyor senin dostluğun düşmanlığından daha kötü. Mehmet Metiner’in gafı! Ne demişim; işte AK Parti’nin kazanamayacağını iddia edenlere deliler güler demişim, yanımdakilere ar haya ederim demişim, dilim sürçmüş kazanamayacağını derken kazanacağını söylemişim. Biri demiş Mehmet Metiner’in gafı, öbürü de diyor Allah söyletmiş.


“Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını da as mahsuru yok”

 

Hangi partinin adayı? Biz o partinin adını söylemeyelim. Biz bu meydanlarda Erbakancılık yaptığımız dönemlerde kimin nerde olduğunu biliriz. Erbakan o partinin lideri değil ki! Tut ki lideri olsun. Recep Tayyip Erdoğan’ın da lideri.Biz o gelenekten geliyoruz. Sen niye kendi partinin genel başkanının fotoğrafını asmaktan haya duyuyorsun? O partinin adayısın o partinin bir genel başkanı yok mu? Ha o yetmiyorsa yanına Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını da as mahsuru yok. Yüreğin yetiyorsa as. Bir tarafa Temel Karamollaoğlu bir tarafına da Kılıçdaroğlu’nu mu asarsın kimi asarsan as. Ama bu halk seni sandığa gömecek.”


“Ailen de siyaseti temelli bırakıyorsa ve senin karşında yenilirsek siyaseti temelli bırakacağım”


Burada barış adına bir çağrıda bulunuyorum. Sizde şahit olun. Artık bu konuşmalara bir son verelim.Arkasında duramayacağın sözleri verme. Siyaseti bırakacağım diyorsun. Siyaseti kime bırakacaksın? Bir yakınına bırakacaksın. Ha ailen temelli bırakıyorsa; ben hepinizin huzurunda o zaman söz veririm. Ben zaten şu anda aktif siyasetin içersinde değilim. Partime ve davama hizmet için buradayım. Ha şunun sözünü verebiliyorsan bundan sonra bizim aileden hiçbir Allah’ın kulu siyaset yapmayacaktır. Hay hay hodri meydan; senin restini görüyorum. Yarın çık bu açıklamayı yap bende söz veriyorum; eğer biz AK Parti olarak senin karşında yenilirsek Allah’a kasem ederek söylüyorum ki siyaseti temelli bırakacağım. AK Parti Kâhta’da kaybederse AK Parti bitmiş demektir. Burası AK Parti’nin kalesidir.”şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyaset, kızışıyor..., Metiner, Yine, esti, gürledi, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı