Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 17:28
 
‘Şehitlerin kemiklerini sızlattınız, Gazileri Üzdünüz’
SİYASET Haberi
‘Şehitlerin kemiklerini sızlattınız, Gazileri Üzdünüz’

(K.S)-HABER MERKEZİ-Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak,”Şehitlerimizin kemiklerini sızlatınız. Gazilerimizi üzdünüz. Davası, vatanı, bayrağı ve davamızın lideri için ölüm şerbetini içmeye her daim hazır olanların hayallerini yıktınız”dedi.


Adaylığın kendisine verilmemesinin ardından sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlılığı konusunda çirkin yorum, eleştiri ve eleştiriden öte suçlamalara tanık olduğunu söyleyen Başkan Toprak, “Beni yıllardır tanıyanlar benim karakterimde kişiliğimde nasıl birisi olduğumu bilirler. Benim davam, AK Partim ve davamın lideri Sayın Cumhurbaşkanımıza, Rabim şahidim ölüm olsa dahi gözümü kırpmam”dedi.


Adaylık verilen Engin Akel’in FETO’nun Genç İşadamları derneğine kayıtlı olduğunu, bundan dolayı İlçe Başkanlığı görevinde alındığını iddia eden Başkan Toprak,”FETO ile bu kadar içli dişli olan ve genel merkezimizde belgeleri olan bundan dolayı görevden alınan birisine nasıl oluyor da adaylık veriliyor? Hani inlerine gireceğiz diyorduk? Bir memleketin kaderini teslim ediyoruz ”dedi.


Belgeyi kendisine gösteren Mustafa Ataş ile yüzleşmeye hazır olduğunu söyleyen Başkan Toprak, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada;

 

"Değerli Kâhtalı,  Adıyamanlı ve bizleri tanıyan ülkemin güzel insanları. Bakıyorum benim davaya sadakatim olmadığı ak partime ve davamın lideri sayın cumhurbaşkanımıza bağlılığım olmadığı, şeklinde yorum, eleştiri ve eleştiriden öte suçlamalar var. Beni yıllardır tanıyanlar benim karakterimde kişiliğimde nasıl birisi olduğumu bilirler. Benim davam, ak partim ve davamın lideri sayın cumhurbaşkanımıza, Rabim şahidim ölüm olsa dahi gözümü kırpmam.

 

Engin Akel ilçe başkanı iken, genel merkezimiz beni çağırdı. Mustafa Ataş Bey, ben ve iki kişi daha vardı. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ataş Bey bana neden ilçe başkanı Engin Akel ile anlaşamıyorsunuz diye sordu. Bende ben öğrenciliğimden bu yana bu davanın içindeyim. İlçe Başkanı bizim yaptığımız Hizmetleri görmezden gelip sürekli sinsice karalama kampanyaları düzenliyor dedim. Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Ataş, Engin Akel’in dosyasında bir belge çıkardı ve Engin Akel'in FETO’nun Genç İşadamları derneğine kayıtlı olduğunu söyledi. Mustafa Ataş Bey ile o diğer iki kişi ile birlikte yüzleşmeye hazırım.

 
O görüşmeden sonra. Engin Akel görevden alındı. FETO ile bu kadar içli dişli olan ve genel merkezimizde belgeleri olan bundan dolayı görevden alınan birisine nasıl oluyor da adaylık veriliyor? Hani inlerine gireceğiz diyorduk? Bir memleketin kaderini teslim ediyoruz.


Başka bir aday adayı davamın ehli olan biri aday yapılsa idi Rabim şahidim kol kola girer kendimden daha fazla maddi manevi çalışırdım.


Kâhtalı Adıyamanlı ve ülkemin kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bizleri seven dua eden destek veren herkesten Allah razı olsun. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatınız. Gazilerimizi üzdünüz. Davası, vatanı, bayrağı ve davamızın lideri için ölüm şerbetini içmeye her daim hazır olanların hayallerini yıktınız. Allah’a emanet olun, selam ve dua ile”dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: ‘Şehitlerin, kemiklerini, sızlattınız,, Gazileri, Üzdünüz’,
Haber Yazılımı