Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:53
 
Şehit Er Medet Mat İçin Mevlit Okutuldu
BÖLGE Haberi
Şehit Er Medet Mat İçin Mevlit Okutuldu

KAHTA SES HABER-Ağrı'nın Doğubayazıt  ilçesinde 2015 yılında PKK terör örgütü mensuplarının 2 ton yüklenen traktörle düzenlenen intihar saldırısı sonucu şehit olan jandarma er Medet Mat'ın baba ocağı İkizce Köyü'nde Mevlid-i şerif okutuldu.

 

İkizce Köyü taziye evinde düzenlenen mevlit programına Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sertyalçın, İlçe Jandarma Komutanı  Mustafa Baş, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, SHM Müdürü Şevket Erşahin ve vatandaşlar katıldı.

 

Mevlidin okunması ve yapılan duanın ardından, Şehit Er Medet Mat'ın ailesine sabır ve  evlatları Medet Mat'a  rahmet dileyen Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, yaptığı açıklamada ;

“Şehidimiz Medet Mat'a Cenab-ı Mevla'dan rahmet diliyoruz.Şehitlerimizin geride kalan anneleri, babaları, yakınları, akrabaları ve çocukları Devletimizin, Milletimizin emanetinde. Onlara sahip çıkmak, onlara bu acıyı daha fazla htirmemek Devletimizin, Milletimizin bizlerin görevidir. Onların her türlü sorunlarına uzanmaya çalışılıyor. Artık bu aileler devletimizin ailesi, bizim ailemiz. Kaymakam olarak da benim ailem ve benim kardeşlerim anlamına geliyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Şehit, Er, Medet, Mat, İçin, Mevlit, Okutuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı