Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 11:31
 
Protokol Eşleri Kadın Gençlik Merkezini ziyaret etti
BÖLGE Haberi
Protokol Eşleri Kadın Gençlik Merkezini ziyaret etti

HABER MERKEZİ-Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, Adıyaman Belediyesi Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Bahçecik Mahallesinde faaliyet gösteren  Kadın Gençlik Merkezini ziyaret etti.

 

Adıyaman  Belediyesinin Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Bahçecik Mahallesinde açmış olduğu Kadın ve Gençlik Merkezi bünyesinde açılan aşçılık, takı tasarım, ev tekstili, Kur-an'ı Kerim, okuma-yazma ve kuaförlük kurslarını gezerek incelemelerde bulunan Yeşim Pekmez, merkezde yürütülen faaliyetler hakkında yetkililerden bilgi alarak, bayan kursiyerlerle sohbet edip yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri inceledi. 


Açılan bu merkezlerin, kadınların eğitimi ve meslek sahibi olmalarının yanı sıra istihdam edilmeleri açısından da önem taşıdığına dikkat çeken Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, “Toplumda eğitimli kadın demek daha üretken ve aynı zamanda eğitimli bir anne demektir. Eğitimli kadın, sağlam ailenin, sağlam aile de güçlü bir toplumun temelini oluşturur. Bu merkezlerle birlikte kadınlarımızın toplumsal yaşama daha fazla dahil olduğunu, ekonomik ve sosyal yönden güçlendiğini görüyoruz. Bu merkezlerimiz kadınların yeterli eğitimi alarak meslek sahibi olmalarını, istihdama ve toplum hayatına aktif olarak katılmalarını sağlamaktadır”dedi. 


Vali Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez ve beraberindeki heyet, buradaki incelemelerinin ardından merkez bünyesinde faaliyet yürüten kreşi de ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. 

 

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez’e İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper’in eşi Kezban Alper, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün eşi Nilgün Alagözve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiçeşlik etti. 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Protokol, Eşleri, Kadın, Gençlik, Merkezini, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı