Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 11:29 Bu haber 913 kez okundu
 
Öztürk: Projelerin Takipçisi Olacağız
SİYASET Haberi
Öztürk: Projelerin Takipçisi Olacağız

KAHTA SES HABER-AK Parti Meclis Grup Başkanı Vet. Hekim Sırrı Öztürk, 31 Mart seçimi sonucunda Belediye Başkanı seçilen Belediye Başkanı İ.Yusuf Turanlı’nın Kâhta halkına taahhüt ettiği projelerin takipçisi olacaklarını belirtti.

 

AK Parti Belediye Meclis Grubu sosyal medya hesabında 31 Mart seçiminde AK Parti adayı Engin Akel ve seçimi kazanan SP’li mevcut Belediye Başkanı İ.Yusuf Turanlı’nın Kahta halkına tahhüt ettiği projelerini yayınlayan Öztürk,AK Parti Grubu olarak projlerin takipçisi olacalarını belirterek Kahta’nın faydasına olan her projeye ayrım yapmadan destekleyeceklerini söyledi.

 

Öztürk yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti;

 

“Geçen dönemden belediyenin devam eden projelerin yanında seçim öncesi AK Parti adayı Engin Akel ve SP adayı İ.Yusuf Turanlı projelerini kamuoyu ile paylaştılar. AK Parti Grubu olarak her iki başkanının projelerini halkımızla paylaşarak AK Parti Meclis Grubu olarak projelerin takipçisi olacağımızı ve Kâhta’nın faydasına olan her projeye ayrım yapmadan destekleyeceğimizi belirtmek istiyoruz.


AK Parti Belediye Başkan Adayı Akel’in vatandaşlara sunum eşliğinde anlattığı projeler:

 

Sahil Yolu Projesi, Durak Sistemleri, Spora Teşvik, Stadyum, Hayvan Barınakları, Organize Hayvan Bölgesi, İş Garantili Meslek Edindirme Kursları, Belediye Atölyesi, Çevre Yolları, Kentsel Dönüşüm, Dar Gelirli Ailelere Konu Projesi, Dere Islahı, Festival Projesi, Gezelim Görelim, Fatura Desteği, Badem Ticaret Merkezi, Sosyal Tesisler, İbrahim Halil Mesire Alanı, Mahalle Kompleksi, Lunapark, Buğday Pazarı ve Değirmenciler Sitesi, Oto Galericiler Sitesi, Otopark, Müze, Hesap Verebilir Belediye, Merkez Cami, Mezarlıklarda Cami ve Morg Projesi, Organik Tarım ve Seracılık, Hastane Refakatçı Konuk Evi, Aşevi ve Mobil Aşevi, Kademe ve Lojistik, Personel Eğitimi, Havuz ve Hamam, Burs Desteği, Kurumsal Belediye, Kapalı Semt Pazarı, Eski Çarşıyı Ayağa Kaldırma Projesi, Şefkat Market, Yeni Nesil Altyapı ve Kaldırım Sistemi ve millet bahçesi 

 

SP Adayı ve mevcut Belediye Başkanı İ.Yusuf Turanlı’nın projeleri;

 

1- SOSYAL YARDIM KARTI
(ihtiyaç sahipleri aileler tespit edilip, belediye bünyesinde sosyal yardım kartı projesi uygulamaya alınacak)


2- BİR NOLU SAĞLIK OCAĞI NIN YERİNE MEYDAN VE OTOPARK
1 nolu sağlık ocağının yerini belediyemize tahsisi sağlandığında trafiği rahatlamak adına alta iki katlı otopark üste de büyük bir şehir meydanı oluşturarak halkımıza rahatça oluşturabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir yer haline getireceğiz


3- KANAL BOYU PROJESİ
Menderes mahallesinde bulunan kanal boyu alanının ıslah ve onarımı yapılarak, modern bir görünüme kavuşması için kanal boyu projesini hayata geçireceğiz. Yıllardır mahalleyi rahatsız eden bu sorunu giderip, güzel bir görünüme kavuşturacağız.


4- ŞEHİR PARKI PROJESİ
Ofis mahsullerinin yerinin belediyemize tahsisi sağlanıp, ilgili çalışmalar başlatılıp belediyemize ait bütün ekipmanları burada toplayıp, 40.000 metre kare alan üzerinde şehir parkını inşa edeceğiz.


5-ÇEVRE YOLLARI PROJESİ
İlçemizin en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununu gidermek için çevre yolları yapacağız. Şehrin güneyinde ve kuzeyinde birer çevre yolu açılarak trafik akışını rahatlayacak böylelikle şehir merkezi içerisinde yaşanan trafik sorunu giderilmiş olacak.


6-ŞEHİR İÇİ ULAŞIM PROJESİ
Şehiriçi yolcu taşıma sorununu gidermek ve kargaşayı önlemek amacıyla amacıyla ofis firması ve belediyemize ait taşıma araçları birleştirilerek halkımızın rahat yolculuk yapması sağlanacağı gibi haksız rekabet ortadan kalkacak.


7-KÂHTA- ADIYAMAN ULAŞIM PROJESİ
Kâhta’dan Adıyaman’a seyahat vatandaşlarımızın hastane kavşağı ve dursun çavuş cami civarında indirilmekte. Şehir merkezine gitmek isteyen halkımızın ikinci bir vesayete binerek gerek zaman kaybına gerekse de maddi zarara uğramaktadır. Bizler göreve geldiğimizde siyasi ve bürokrasi engelleri aşarak Adıyaman – Kâhta hattını üniversiteye kadar uzatacağız.


8-ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ PROJESİ
Şehir içi trafik sorununu gidermek için otopark, çevre yolları yanı sıra bazı sokakları trafiğe tek yöne düşürerek trafiği rahatlatacağız.


9-ALT YAPI PROJESİ
Uzun süredir giderilmeyen alt yapı sorununu tamamen kaldıracağız.


10-KÂHTA İÇME SUYU PROJESİ
En büyük sorun haline gelen içme suyu projesini tekrar çalışmalarını sürdürüp, HAYDARAN İÇME SUYU projesini tekrardan kaynaktan getirmek için mücadelemizi başlatıp suyu kaynaktan getireceğiz.


11-KAPALI KENT PAZARI PROJESİ
Şuan mahallelerimizde devam eden Pazar yerlerine ilaveten KAPALI PAZAR YERLERİ yapılarak gerek pazarcı kardeşlerimizin gerekse de mahallelilerimizin sorunları mağduriyeti giderilecek.


12-SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK PROJESİ
Hayvan sever kardeşlerimizin sesine kulak vererek, bu projeyi hayata getireceğiz. Hastane, cezaevi vs. kurumlarda atık yemekleri toplayıp ciddi bir maliyete sebep olmadan bu projeyi de gerçekleştirmeyi hedefledik.


13-HAYVAN PAZARI PROJESİ
İlçemizin önemli bir gelir kaynağı da hayvancılıktır. Yönetime geldiğimiz takdirde ilçemize yakışır modern bir hayvan pazarı kazandıracağız.


14-SEBZE VE MEYVE HALİ PROJESİ
Sebze ve meyve hali projemizde ciddi bir rahatlayacak şekilde hal pazarına araç girişlerini arkadan sağlayarak MODERN bir hal pazarı kazandıracağız.


15- GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ


16- HER MAHALLEYE BAY BAYAN TAZİYE EVLERİ

(Mevcut bay taziye evleri onarılacak, bayanlar için yeni taziye evleri yapılacak)

 

17- HER MAHALLEYE MUHTAR EVİ PROJESİ


18- ÇÖZÜM MERKEZİ BİRİMİNİ GENİŞLETECEĞİZ


19- SAĞLIKLI YÜRÜYÜŞ PROJESİ


20- İMAR SUİSTİMALLERİNE SON VERECEĞİZ


21- BELEDİYEMİZİ KURUMSAL KİMLİĞE KAZANDIRACAĞIZ


22- BELEDİYE SAĞLIK MERKEZİ PROJESİ


23- BİLGİ EVLERİ PROJESİ


24- AÇIK OTO PAZARI PROJESİ


25- KÜLTÜR TURLARI PROJESİ


26- GENÇLİK VE SPORA YÖNELİK YATIRIMLAR PROJESİ


27- KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ


28 KUYUMCULAR ÇARŞISI
(Eski marangozlar caddesini kentsel dönüşümle onarıp modern bir kuyumcular çarşısı yapacağız)

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Öztürk:, Projelerin, Takipçisi, Olacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı