Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:31
 
Özel Öğrencilerden Engelliler Haftası Programı
YAŞAM Haberi
Özel Öğrencilerden Engelliler Haftası Programı

HABER MERKEZİ-Kahta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Kahta Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında program düzenlendi.

 

Kahta ilçesinde Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Özel Öğretim Merkezi tarafından düzenlenen program saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 

Özel öğrenciler birbirinden güzel gösterileriyle izleyicileri tarafından büyük beğeni aldı.

 

Renkli görüntülerin oluştuğu programda özel öğrenciler hem kendileri eğlendi hem de katılımcıları eğlendirdi. Gerçekleştirilen gösterilerden büyük bir keyif alan katılımcılar, özel öğrencilerin gösterilerinden memnun kaldığını belirtti. 

 

Programın selamlama konuşmasında Kahta Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe Müdürü Abdullah Çetinkaya, “Hayatın her aşamasında toplumumuzun adeta vazgeçilmezi olan engellilerimize yaşamı kolaylaştırmak, çeşitli imkanlar oluşturmak, bireysel ihtiyaçlarını karşılama becerisi kazandırmada sürekli çaba içinde olmamız bizim asil sorumluluklarımızdandır. Bu sorumluluklarımızın gereği olarak engelli bireylerimize olan desteğimiz sadece belirli günlerde değil her zaman onlara htirmeliyiz.


Bu gün yapılacak çalışmaların, etkinliklerin bu konudaki duyarlılığımıza katkıda bulunmasını temenni ediyor, teşriflerinizden dolayı okullarımız adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye Ses Yarışmasında jüri özel ödülünü kazananGörme Engelli Seyhan Bayat’in müzik dinletisi büyük beğeni aldı.

 

Kahta Kültür Merkezinde düzenlenen programa Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, protokol üyeleri ve öğrenciler aileleri katıldı.

 

Program KahtaÖzel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından açılan el sanatları sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Özel, Öğrencilerden, Engelliler, Haftası, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı