Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 16:33 Bu haber 414 kez okundu
 
Özel İdare köylerde sinek ve haşere ile mücadele başlattı
GÜNDEM Haberi
Özel İdare köylerde sinek ve haşere ile mücadele başlattı

KAHTA SES HABER-Adıyaman İl Özel İdare Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan haşere ve böceklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. 


Adıyaman İl Özel İdaresi havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan haşere ve böceklere karşı Adıyaman merkez ve ilçelere bağlı köylerde yaz mevsimi boyunca periyodik olarak devam edecek İlaçlama çalışması başlattı.

 

Başlatılan ilaçlama çalışmalarına ilişkin açıklamada bulunan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan,”Bölgemizin yaz aylarındaki sıcak iklimi nedeniyle özellikle köylerimizde haşereyle mücadeleyi zorunlu hale getirmektedir. Sıcakların gelmesiyle birlikte Karasinek ve sivrisineklerin verdiği rahatsızlıkları bertaraf etmek  amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremizin işbirliğinde oluşturulan 6 ekiple her köyümüze ortalama haftada bir ilaçlama yapılmak üzere İlimizin Merkez ilçe ile birlikte 8 ilçemizde ki 449 köyümüz 508 mezramız ve bağlı olan mahallelerimizde ilaçlama çalışması başlatılmıştır ”şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Özel, İdare, köylerde, sinek, ve, haşere, ile, mücadele, başlattı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı