Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 09:20
 
“Okumak Güzeldir” Projesi Yoğun İlgi Görüyor
EĞİTİM Haberi
“Okumak Güzeldir” Projesi Yoğun İlgi Görüyor

HABER MERKEZİ-Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Okumak Güzeldir” adlı proje gençler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

Proje kapsamında yazarlar gençlerle buluşturulurken, oluşturulan kütüphanede birbirinden önemli eserler gençlere sunuluyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik projeleri destek programıile devam eden proje kapsamında 15 Mart tarihinde Bilgi Anadolu Lisesi’ndeki söyleşi ve imza günü etkinliğiyle yazar Ebubekir Aytekin’in gençlerle buluşacağını ifade eden Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi; “2019 yılı Ocak ayında başlatmış olduğumuz “Okumak güzeldir”adlı projemiz halen devam ediyor.Projemiz Ağustos ayının sonuna kadar devam edecek. Bu proje kapsamında ilk etapta kütüphanemizin açılış etkinliğini gerçekleştirdik.Proje kapsamında 4 yazarımızı gençlerle buluşturacağız. İlk etkinliğimizi Merkez Anadolu Lisesi'nde yazar Ali Bozkurt’un katılımıyla gerçekleştirdik. 16 Mart Cuma günü saat 10:00’da Bilgi Anadolu Lisesi’nde eğitimci ve yazar Ebubekir Aytekin’i gençlerle biraraya getirerek, imza günü etkinliği düzenleyeceğiz. 26 Mart Salı günü saat 14:00’da yazar AbdulvahapBallı’yı Yunus Emre Teknik Anadolu Lisesi’nde gençlerle buluşturacağız.

 

 

Geçen günlerde de gençlere yönelik tiyatro etkinliğimizigerçekleştirdik. Projemiz kapsamında önümüzdeki günlerde gençlerimizi sinemaya götüreceğiz. Ayrıca projemiz kapsamında gençlerimizi Mardin ilinde bir gezi programında gezdireceğiz. Bu gezimizde gençlerimizi Mardin üzerinden Diyarbakır ve Şanlıurfa illerine götürerek, tarihi mekanları gezdireceğiz.  Bu çalışmalarımızla birlikte ilimizde bir köydeki okula 150 ila 200 kitap hediyemiz olacak. Haftanın hergünü gençlerimiz kütüphanemize gelerek sıcak bir ortamda kitaplarını okuyabilirler. Gençlerimiz kitaplarını okudukları zaman onlara ücretsiz olarak ikramlarımız oluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kütüphanemize temin ettiği bin adet kitap ile gençlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Gençlerimiz Cemevimize gelerek, kütüphanemizi ziyaret edebilirler.Şuanda kütüphanemizde 7 binin üzerinde kitap mevcuttur. Böylesine bir kütüphane ilimiz gençliği için bir kazançtır. Kitaplarımız herkese ve her kesime hitap edilecek kitaplardır.Her yaş grubuna göre kitaplarımız kütüphanemizde mevcut olup, her vatandaşımız bu kitaplardan faydalanabilir. Kütüphanemizi ziyaret eden her vatandaşımıza Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapmış olduğumuz proje kapsamında kalem ve anahtarlık hediyelerimiz oluyor. Projemize katkı sunan yazarlarımıza ve emeği geçen kişilere plaket takdimimiz oluyor.

 

Buradan gençlere sesleniyorum. “Gelin kitap okumak sizden, ikramlar bizden” sloganımızla gençlerimizi ve tüm kitap okuyucularını Cemevimizdeki kütüphanemize davet ediyorum. Her ne kadar da projemiz Ağustos ayının sonunda bitecekse de, kütüphanemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı logoları altında süresiz olarak devam edecektir. Bu projeye katkı sunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, genel müdürlüğüne, daire başkanlığına ve çalışanlarına kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: “Okumak, Güzeldir”, Projesi, Yoğun, İlgi, Görüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı