Haber Detayı
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 15:55
 
Okullar 30 Ağustos 2020 Pazartesi günü açılacak
Eğitim Haberi
Okullar 30 Ağustos 2020 Pazartesi günü açılacak

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz,2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 30 Ağustos 2020 Pazartesi günü (Bilim Kurulunun tavsiyesi, Milli Eğitim Bakanlığımızdan da farklı bir karar çıkmazsa) okulların açılacağını belirterek okulların açılanmasına kalan 35 gün içerisinde okullarda tüm bakım ve tamir işlemlerinin bitirilerek eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesini istedi.

 

Bu süreçte yapılması gereken iş ve işlemler ile alınacak önlemler konusunda tüm okul müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ başkanlığında tüm il milli eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürlerin katılımı ile Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ "okulların açılanmasına kalan 35 gün içerisinde okullarımızda tüm bakım ve tamir işlemlerinin bitirilerek eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesini istedi. Ayrıca toplantıda okullar açıldığında Covid-19 önlemleri gereği sınıf oturma düzeni ve ıslak zemin alanlarının dezenfekte işlemlerinin gözden geçirilerek yapılmasını istedi. Pansiyonlu okullardan öğrenci sayısına göre sosyal mesafe kuralına uygun önlemlerinin alınmasını istedi. Ayrıca bakanlıkça 1-2-3-4. sınıfların için hazırlanan çalışma kitabı "Arkadaş" adlı yeni nesil çalışma kitabının tüm öğrencilere ulaştırılmasını istedi. Mart ayından bu zamana kadar geçen sürede uzaktan yapılan eğitimlerin öğrenci ve öğretmen performanslarının okul müdürlerimiz tarafından hazırlanarak müdürlüğümüze iletilmesini istedi.
 
 
Toplantı sonunda bir hayırsever tarafından yapılacak olan Yeni Halk Eğitim Merkezi binasının temelinin de bayramdan sonra atılacağı müjdesini verdi.
Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Okullar, 30, Ağustos, 2020, Pazartesi, günü, açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı