Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 17:47
 
Öğrenciler Yabancı Dil Festivalinde Yarıştı
EĞİTİM Haberi
 Öğrenciler Yabancı Dil Festivalinde Yarıştı

KAHTA SES HABER-Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Yabancı Dil Festivali’ projesi kapsamında düzenlenen yarışmalarda öğrenciler İngilizce kitap okuyor, topluluk önünde İngilizce konuşuyor ve İngilizce skeçler düzenleyip İngilizce şarkı söylüyor.

 

Bu yıl 7. düzenlenen projenin ilk etabında 5. ve 9. sınıfta okuyan öğrencilere İngilizce kitaplar verilerek okumaları sağlandı.

 

Ön eleme sınavında başarılı bulunan yaklaşık 100 öğrenci Kubilay İlkokulunda final sınavına girdi. Final sınavında öğrencilere okudukları kitap hakkında İngilizce sorular sorularak İngilizce cevap vermeleri istendi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi yetkililerinin ve projede görev alan komisyon üyelerinin de hazır bulunduğu final sınavında ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Bayram çeşitli izlenimlerde bulundu.

 

Öğrencilerin zihinsel ve duyusal üstünlüklerinin olumlu yönde etkilemek amacıyla erken yaşlarda yabancı dil öğrenmeyi teşvik eden projenin 2. ve 3. Ayaklarında topluluk önünde konuşma, İngilizce skeç ve İngilizce şarkı yarışma etkinlikleri düzenlenecek.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: , Öğrenciler, Yabancı, Dil, Festivalinde, Yarıştı,
Haber Yazılımı