Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 20:27
 
Öğrenciler Sahabe Safvan b. Muattal’ı Tanıma Etkinliğinde Buluştu
BÖLGE Haberi
Öğrenciler Sahabe Safvan b. Muattal’ı Tanıma Etkinliğinde Buluştu

KAHTA SES HABER-Adıyaman Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu tarafından bu yıl ikinci gerçekleştrilen Sahabe Safvan b. Muattal'ı (ra) tanıma etkinliği 350 civarında öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.


Adıyaman Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü öğretmenlerinden H. Yusuf Duran'ın koordinesinde geçekleştrilen Sahabe Safvan b. Muattal'ı (ra) tanıma etkinliğine Adıyaman Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Turan Çelik İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri,okul idarecileri katıldı.

 

Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik'in konuşmacı olarak katıldığı etkinlik hakkında ilgili bilgi veren Din Kültürü Öğretmeni H. Yusuf Duran, öğrencilere sahabeyi tanıtmak, sosyal etkinlik yapmak ve öğrencilerin moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla iki yıldır öğrencilerini Safvan b. Muattal hz.lerinin medfun olduğu mesire alanına getirdiklerini; geçen sene yaklaşık 250 öğrenci ile, bu sene ise Şehit Turan Çelik İmam Hatip Ortaokulunun da öğrencilerinin de katılım sağlayarak 350 civarında öğrenci ile ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.  

 

Türkiye'de kabri şeriflerinin kesin belli olduğu iki sahabiden biri İstanbul'un Eyüpsultan İlçesinde bulunan Hz. Ebu Eyyüb el-Ensari'dir. İkincisi ise Adıyaman'ın Samsat sınırları içerisinde olan ve Adıyaman'ın medar-ı iftiharı olan Hz. Safvan b. Muattal hazretleri olduğunu belirten Duran,geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kendilerini yalnız bırakmayan ve Hz. Safvan'ı öğrencilere anlatmaya çalışan Kahta İlçe Müftümüz Rıfat Çevik'e teşekkür etti.

 

Öğrencilere  Hz. Safvan b. Muattal hazretlerinin yaşamı hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Rıfat Çevik ise böyle bir etkinliği planlandığı ve kendisini de bu programa davet edilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getirerek  Adıyaman Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Turan Çelik İmam Hatip Ortaokulu idarecilerine ve özellikle de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni H. Yusuf Duran'a teşekkür etti. 


Program sonunda öğrencilere sorular sorularak Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitaplar hediye edildi.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Öğrenciler, Sahabe, Safvan, b., Muattal’ı, Tanıma, Etkinliğinde, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı