Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 11:45
 
ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ SERGİLEDİ
EĞİTİM Haberi
ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ SERGİLEDİ

HABER MERKEZİ-Kahta Fen Lisesinde uygulanmakta olan  ‘Bir Fikrim Var’ proje kapsamında öğrencilerin hazırladıkları yerli ve milli projeler sergilendi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1’nın ‘Bir Fikrim Var’ projesi kapsamında Kahta Fen Lisesi öğrencileri, yenilebilir enerji, robotik uygulamalar, mekanik uygulamalar, engelli bireylerin günlük hayattaki problemlerine çözüm olarak geliştirdikleri ürün ve hizmet fikirlerini sergiledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, öğrencilerin çalışmalarını inceleyerek çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

 

Kahta Fen Lisesi proje koordinatörü İsmet Yılmaz, eğitimin sadece sıralarda görülen teorik eğitimden ibaret olmadığını belirterek bu ve benzeri projelerle öğrencilerin uygulamalı olarak eğitimlerini pekiştirdiğini söyledi. 

 

Teorik eğitimin pratik eğitimle pekiştirilmesine önem verdiklerini  ifade eden ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “öğrencilerimiz okulda almış oldukları eğitimi hazırladıkları maket ve prototipler ile uygulamaya hazır hale getirdiler. Bu sayede öğrenmiş oldukları faydalı bilgileri pratiğe dökme imkanına sahip olup zihinlerinde tasarladıkları ürünleri sergilediler. Kültür, tanıtım, iletişim ve enerji gibi farklı alanlarda fikirlerin geldiğini görmek bizi çok mutlu etti. Öğrencilerimizin hazırladığı projeler ülkemizin geleceğine büyük bir katkı sağlayacak” dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: ÖĞRENCİLER, PROJELERİNİ, SERGİLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı