Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:28
 
O Kitabın Yazarına Gözaltı!
YAŞAM Haberi
O Kitabın Yazarına Gözaltı!

Sosyal medyadan tepkiler yağan ‘Zümrüt Apartmanı’ kitabının yazarı Abdullah Şevki Ankara’da gözaltına alındı. Şevki hakkında, TCK’nın 226’ncı maddesi gereğince ‘müstehcenlik’ suçundan soruşturma başlatıldığı öğrenildi.


BAKANLIKLARDAN AÇIKLAMA


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konu ile ilgili şu açıklamada bulundu:


“Sosyal medya ve bazı haberlerde basım tarihi 2013 olan bir kitapta pedofili içeren ifadelere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu kitapta yer alan ifadelerin Türk Ceza Kanununun 226. Maddesi’ne aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle yazar, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından gerekli yasal süreç başlatılmış ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Çoçuklarımızın yüksek yararı ve toplumsal ahlaki yapımızın korunması önceliğimizdir. Bakanlık olarak çocuklarımızın ruhsal, psikolojik ve fiziksel gelişimlerini etkileyecek her türlü olumsuz içerik ile mücadelemiz devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı da, “Yazarı Abdullah Şevki olan Zümrüt Apartmanı isimli kitapta yer alan ifadelere ilişkin olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 2019/8534 dosya numarasıyla suç duyurusunda bulunulmuştur” açıklamasını yaptı. (BSHA)

Kaynak: (BSHA) - BSHA Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: O, Kitabın, Yazarına, Gözaltı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı