Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 17:43 Bu haber 1616 kez okundu
 
Millet bahçesi için ilk kepçe vuruldu
BÖLGE Haberi
Millet bahçesi için ilk kepçe vuruldu

KAHTA SES HABER-Adıyaman Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç'ın projeleri arasında yer alan  Eğriçay Millet Bahçesi projesinde ilk adım atıldı ve Millet Bahçesine dönüşecek olan  Eğriçay alanına ilk kepçe vuruldu.

 

Adıyaman Belediyes tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve DSİ Genel Müdürlüğü desteğinde hayata geçirilecek projenin ilk yılında 7 adet tersip bendi yapımı,2 bin 300 metrelik dere ıslahı ve bir trapez kanalının yapımı için Eğriçay alanına ilk kepçe vuruldu. Bu çalışmalarla dereye akan atık sular ıslah edildikten sonra Millet Bahçesi için çalışmalara başlanılacak.

 

Çalışmalara ilşkin Adıyaman Belediyesinde yapılan açıklamada,“Projemizin içerisinde cami, amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültür evi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları bulunuyor. Bu önemli projemizin şimdiden memleketimize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde ifade edildi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Millet, bahçesi, için, ilk, kepçe, vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı