Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 01:25
 
Metiner’den “AK Parti” Gafı
SİYASET Haberi
Metiner’den “AK Parti” Gafı

AK Parti Seçim Koordinasyonu önünde toplanan partililere seslenen AK Parti Adıyaman ve İstanbul eski milletvekili Mehmet Metiner, saadet partisinden bahsederken büyük bir gafa imza atarak, “Kâhta’da AK Parti seçim kazanacak! Yani bunu deliye söyleseniz güler size. Yanındakiler onlardan daha akıllı. Onlara deli diyemem. Hala kazanacaklarını zannediyorlar” dedi.


Partisinin seçim koordinasyon merkezi önünde partililere seslenen AK Parti Adıyaman ve İstanbul eski milletvekili Mehmet Metiner, büyük bir gafa imza atarak, “Kâhta’da AK Parti seçim kazanacak! Yani bunu deliye söyleseniz güler size. Yanındakiler onlardan daha akıllı.Onlara deli diyemem.Hala kazanacaklarını zannediyorlar” dedi ve isim vermeden mevcut AK Partili Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve SP Adayı İbrahim Yusuf Turanlı’ya yüklendi.

 

 “Efendim bana ihanet ettiler! Ya kim sana ihanet etti anlamıyorum ya! Sana ihanet etti de ne yaptı hele bir söyle ya! Ne yaptık başımıza taç ettik ya” şeklinde isim vermeden Abdurrahman Toprak’a göndermede bulunan Metiner, yine isim vermeden Yusuf Turanlı’ için ise "Ne kadar parti varsa bir araya gelsin. İçimizdeki hainlerle bir araya gelsinler. Bu meydanda onlara yenilgiyi tattırmazsak namerdiz"dedi.

 

 

Konuşmasında  “Kâhta’da AK Parti seçim kazanacak! Yani bunu deliye söyleseniz güler size" diyerek büyük gafa imza atan Metiner,konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

 

"Dönen dönsün biz dönmeyiz. Onbinlerimiz evde oturuyorlar rahat olun. Kâhta’da AK Parti seçim kazanacak! Yani bunu deliye söyleseniz güler size. Yanındakiler onlardan daha akıllı.Onlara deli diyemem.Hala kazanacaklarını zannediyorlar. Hala birileri de onlar kazanacak diye peşlerinden gidiyorlar. Merak etmeyin namus belasına gidiyor çoğu. Ya bizi orda görsünler ne olur ne olmaz. Emin olun oraya gidenlerin yarısından fazlası onlara oy vermeyecek. Rahat olun. Biz AK Partiliyiz ya.

 

"Ya kim sana ihanet etti anlamıyorum ya"

 

Ha öyle bizim küskünlerimize dargınlarımıza oynamayın ha… Bak küskünlerimiz dargınlarımız bir bir meydanlardalar. Biz bir birimize güceniriz darılırız vakti zamanı geldiğinde bedenlerimizle yüreğimle biri birimize tutunuruz. Göreceksiniz bir tek küskünümüz dargınımız kalmayacak. Bize dargınlık küskünlük yakışmaz. Neyin küskünlüğü neyin dargınlığı? Meclis üyesi olmamış! Çok mu önemli? Bende meclis üyesi değilim ne yapalım yani. Ağlayalım mı? Efendim bana ihanet ettiler! Ya kim sana ihanet etti anlamıyorum ya! Sana ihanet etti de ne yaptı hele bir söyle ya! Ne yaptık başımıza taç ettik ya. İçimizden birileri hep böyle diyor.

 

"Milletin sevgisi size yetmiyor mu?"

 

Adamı Cumhurbaşkanı yapıyorsun indiğinde Başbakanlık hazır olsun. Parti genel başkanlığı da hazır olsun. Bir tek sen mi varsın bu dava da. Bir sürü genç insanımız var onlara yol açsanıza. Biz bile atmışımıza merdiven dayadık nedir bu hırs. Bırakalım gencecik arkadaşlarımız gelsinler,onlar yönetsinler,onlar milletvekili olsun,onlar belediye başkanı olsunlar. Ne kadar meraklısınız mevkilere makamlarA. Milletin sevgisi size yetmiyor mu? Adam makam sahibi olmuş ama millet sevmiyor. Bizim gibi bir milletvekilinin sırtında da bir sonraki dönem tekrar oluyor. Ya kendini bana sevdirme sevdirme millete sevdir. Millete sevdir ki millet seni başına taç etsin. Bugün o milletvekili var yarın yok. Ama millet hep var. Gördünüz Şanlıurfa’yı millet meydana sığmadı. İçimizdeki ihanetlere rağmen meydanlara sığmıyoruz.

 

"Arkadan gidenler ancak nal toplarlar"

 

Mart’ın ikinci haftasında burayı göreceksiniz. Burası tıklım tıklım dolacak. Biz taşıma suyu ile değirmen döndürmüyoruz. Buraya gelenler aşkla geliyorlar. Köyler den şuradan buradan.2014’te de gördük. İki parti değil binlerce parti bir araya gelsin. Ne kadar parti varsa bir araya gelsin. İçimizdeki hainlerle bir araya gelsinler. Bu meydanda onlara yenilgiyi tattırmazsak namerdiz. Kuru kalabalıktan bir şey çıkmaz. Bir yere gittik mi arkamızdan gidiyorlar. Arkadan gidenler ancak nal toplarlar. Atı alan Üsküdar’ı geçti. Biz bu seçimi kazandık. En az 10 bin oyla kazandık.2014 büyük bir zaferle kazandık. Eskisinden bin kat daha güçlüyüz. Hasbi insanlarımızın sayesinde büyük bir zaferle kazanacağız inşallah. Hanyayı konyayı görecekler Konya’yı da görecekler"şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Metiner’den, “AK, Parti”, Gafı,
Yorumlar
Haber Yazılımı