Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 17:52
 
'Merhamet' Ödülü Adıyamanlı Temizlik İşçisinin
GÜNDEM Haberi
'Merhamet' Ödülü Adıyamanlı Temizlik  İşçisinin

KAHTA SES HABER-Adıyaman'da kısa süre önce yolda bulduğu altınları sahibine teslim ederek gönülleri fetheden Adıyaman Belediyesinde görevli temizlik işçisi Mehmet Şahin, Ankara’da düzenlenen bir ödül töreninde ‘Merhamet’ ödülüne layık görüldü.

 

2018 yılının Aralık ayında görev yeri olan Sıratut Mahallesi’nde temizlik yaparken bulduğu altınları sahibine teslim eden Adıyaman Belediyesi  temizlik işçisi Mehmet Şahin, yaptığı iyilikle önemli bir ödülün sahibi oldu.

 

Temizlik yaparken bulduğu bir poşetin içerisinde bulunan 4 adet bilezik, yüzük ve saatten oluşan 52 bin 500 TL değerindeki altınları hiç düşünmeden Yeşilyurt Şehit Ayhan Kıymacı Polis Merkezine götürerek polislere teslim eden ve altınların sahibi olan Ahmet Karaman isimli vatandaşa ulaştırılmasını sağlayan temizlik görevlisi Mehmet Şahin, Ankara’da yayım yapan Başkent Postası Gazetesi tarafından bu yıl düzenlenen ‘Merhamet ve Emek’ temalı ödül töreninde ‘Merhamet’ ödülüne layık göründü.

 

Ankara Bera Otel’de düzenlenen ödül törenin de, ülkenin farklı illerinde çeşitli konularda örnek davranışlar sergileyen vatandaşlar ödüllendirildi. Toplam 18 ödülün dağıtıldığı ödül töreni sonrası duygularını dile getiren Mehmet Şahin, kendisinin sadece yapılması gerekeni yaptığını söyleyerek, böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade etti ve kendisini bu anlamlı ödüle layık görenlere teşekkür etti.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: 'Merhamet', Ödülü, Adıyamanlı, Temizlik, , İşçisinin,
Haber Yazılımı