Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 00:06
 
Mehmet Buz köprüleri attı
GÜNDEM Haberi
Mehmet Buz köprüleri attı

KAHTA SES HABER-31 Mart seçimlerinde Sincik’te  Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan AK Parti ile köprüleri tümden attı.

 

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan ve adaylık verilmeyince Bağımsız aday olarak seçime giren Sincik eski Belediye Başkanlarından Mehmet Buz, AK Partili rakibine karşı seçimi 10 oyla kazandı.


Rakibinin itirazı üzerine yeniden yapılan sayım sonucunda mührün bağımsız adayın isminin altında kalan boşluğa basılmış olmasından dolayı 58 oyu  geçersiz sayılan  Mehmet Buz seçimi kaybetmişti.


İl Seçim Kuruluna itirazda bulunan Buz’un itirazını İl seçim Kurulu tarafından ret edilmiş, Buz sonucu YSK’ya taşımıştı. 


Adıyaman Adliyesi önünde basın açıklaması yapan ve ardından Sincik İlçesinde miting düzenleyen Bağımsız Aday Mehmet Buz, bugün yapmış olduğu açıklama ile AK Parti ile köprüleri tümden attığını duyurdu.

 

Sosyal medya hesabında  “Sevgili Sincikli Halkım...” şeklinde başlayarak yapmış olduğu açıklamada; “Bize yapılan bu bir zulümdür. Biz de demokrasinin bize vermiş olduğu güvence ile bizde bu saatten sonra ak partiden yollarımızı Ayırdık ”diyerek AK Parti ile köprüleri tümden attığını duyurdu.

 

“Bu tirenden inen bir daha bu tirene binemez diyorsunuz ya. Biz artık zaten yokuz siz seçim zamanı geldiğinde kendiniz geleceksiniz ama fayda etmeyecek ”diyen Başkan Adayı Buz, açıklmasında şu ifadelere yer verdi;


Şahsıma 1051 oy verip seçimi kazandık Allah'ın izni ile fakat bize haksızlık yaparak iktidarın gücü ile bizden bu seçimi maalesef aldılar. Seçimi Sincik halkım kazanmıştır.


Gelin  vicdan muhasebesi  yapalım. Biz bu seçimi  Allah'ın yardımı ile halkın desteği ile kazanmadık mı? Hiç bir siyasi partiye en ufak karalama dahi yapmadık. Bize yapılan bu bir zulümdür. Bizde demokrasinin bize vermiş olduğu güvence ile bizde bu saatten sonra ak partiden yollarımızı Ayırdık. Sincik Tarihinde bir daha şampiyon olamayacak. Bize ve Halkımıza yapılan bu haksızlığı esefle kınıyorum.


Allah'a sığınıyorum. Halkımla beraberim.


Bu tirenden inen bir daha bu tirene binemez diyorsunuz ya. Biz artık zaten yokuz siz seçim zamanı geldiğinde kendiniz geleceksiniz ama fayda etmeyecek.bizim kararımız net.Doğru duvar yıkılmaz.hiçbir haksızlık yerde kalmaz.Bizi yaratan Allah'a havale ediyorum.Hepimiz sağduyulu olalım. Tüm seçmenlerimin Allah'a havale etmesini talep ediyorum. Kavga dövüş bize yakışmaz.

Saygılarımla Allah'a emanet ediyorum inşallah.”

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Mehmet, Buz, köprüleri, attı,
Haber Yazılımı