Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 17:22
 
LGS Şampiyonları Altınla Ödüllendirdi
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavda sadece 42 ilde bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan oldu. Adıyaman'da da bu başarıya ulaşan Türkiye birincisi Kerem Uçarer ve Kerem Karataş oldu.
Eğitim Haberi
LGS Şampiyonları Altınla Ödüllendirdi

LGS'de 500 tam puan alarak Türkiye birinciliği başarısını elde eden iki öğrencilerimizin okullarını ayrı ayrı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ başarılarından dolayı Türkiye Petrolleri Ortaokulu öğrencisi Kerem Karataş ve Özel Atak Okulu öğrencisi Kerem Uçarer'i, velileri, okul müdürlerini ve öğretmenlerini tebrik etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, Liselere Giriş Sınavında soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye Birincisi olan Kerem Uçarer ve Kerem Karataş'ı gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ederek iki öğrenciyi altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

 

Öğrenci, veli ve öğretmenleri ile sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, öğrencilerin gelecek ile ilgili hedefleri ve fikirleri hakkında bilgi alıp, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi. Ayrıca bu başarıyı nasıl elde ettiklerine ait hikayelerini dinledi. 

 

Liseye Geçiş Sınavında Türkiye Şampiyonu olan gururumuz öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ,  "Öğrencilerimiz Kerem Uçarer ve Kerem Karataş LGS'de tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp ülke genelinde sadece 42 il arasına girip dereceye girerek bizleri gururlandırdılar. Bize yaşattıkları bu gururdan ötürü öğrencilerimizi, başarıda emeği geçen ailelerini,  öğretmenlerini ve okul yöneticilerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin gelecekte hedefledikleri mesleğe ulaşmak için bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azim ve kararlılıkla çalışarak yeni başarılara ulaşacaklarına inanıyorum" dedi.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: LGS, Şampiyonları, Altınla, Ödüllendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı