Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 19:23 Bu haber 891 kez okundu
 
‘Larva ilaçlama çalışması yapılmamış’
BÖLGE Haberi
‘Larva ilaçlama çalışması yapılmamış’

KÂHTA SES HABER-Kâhta Belediyesinden yapılan açıklamada, haşere ile mücadele konusunda yeterli ilaçlama yapılmadığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.


Kâhta’da son zamanlarda yaşanan haşere ve sivrisinek artışının ilçede yeterince ilaçlama yapılmadığı şeklindeki iddialara Kâhta Belediyesinden açıklama geldi. 

 

Kâhta belediyesinden yapılan açıklamada, bir önceki yönetim döneminde zamanında larva noktalarına yönelik ilaçlama çalışması yapılmamamsından dolayı sivrisinekle mücadele zorluklar yaşandığı belirtildi.


Sivrisinekle mücadelede Mart ayında yapılan larva noktalarına yönelik ilaçlama çalışmalarının önemine işaret edildiği açıklamada, bir önceki yönetim tarafından Mart ayında yapılması gereken  larva ilaçlama çalışmasının yapılmadığı iddia edildi.

 

Kâhta belediyesinde yapılan açıklama şu şekilde;

 

“Türkiye’nin birçok yerinde olan sorunlardan, aynı kaderi maalesef Kâhta ilçemiz de paylaşmaktadır. 


Sivrisineklerin üreme ve büyüme zamanları her yıl Mart ayında başlamaktadır. Belediyeler, üreme çoğalmadan bir takım önlemler almaktadır.


Çöplükler, dere yatakları ve kanallar ilaçlanır bu ilaçlama şehrin yaklaşık 60’lık kısmını sinek istilasından kurtarır. Aksi halde bu ilaçlama zamanında yapılmayınca sivrisinekle mücadele zorluklara neden olmaktadır. Çünkü anne sinek diye adlandırdığımız Kara Sinek yani (büyük sinek) kolay kolay normal ilaçlama yöntemi ile yok olmaz. Kâhta Belediyesi olarak, her türlü tedbiri almış bulunmaktayız.”

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: ‘Larva, ilaçlama, çalışması, yapılmamış’,
Yorumlar
Haber Yazılımı