Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 18:41
 
Kırmızı,’Nefse Uymaktan Allah’a Sığınırım’
SİYASET Haberi
Kırmızı,’Nefse Uymaktan Allah’a Sığınırım’

KAHTA SES HABER-İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Kırmızı, ;“ Nefse uymaktan Allah’a sığınırım.15 yıldır Adıyaman belediyesini takip ediyoruz. Eğer 15 yılda Adıyaman’da hizmet yoksa eser yoksa proje yoksa ve insanların mutlu olacağı hiçbir şey görünmüyor ise kimse bana aday olma dememeli ”dedi.


İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Kırmızı, katıldığı televizyon programında Adıyaman halkının merak ettiği soruları cevapladı ve önemli açıklamalarda bulundu.


Programda, ulaşım soruna başta olmak üzere Adıyaman’a yönelik önemli projelerini açıklayan Kırmızı, 15 yılda Adıyaman’a hiçbir şey yapılmadığını iddia etti.

 

Topluma ve çevreye karşı olan sorumluluk duygusu nedeniyle aday olduğunu söyleyen Kırmızı;“ Nefse uymaktan Allah’a sığınırım. Adıyaman belediyesini takip ediyoruz. Eğer 15 yılda Adıyaman’da hizmet yoksa eser yoksa proje yoksa ve insanların mutlu olacağı hiçbir şey görünmüyor ise kimse bana aday olma dememeli ”dedi.


Eğri Çay’da parasını ödeyerek Adıyaman Belediyesine kazandırdığı 400 dönümlük alana 15 yılda tek bir ağacın dikilmediğini iddia eden Kırmızı,”Parasını ödeyerek aldığım 400 dönümlük Eğri Çay 15 yıldır boynu bükük ise ve oradan geçerken masum masum bana bakarak bu halimiz ne haldir dediğini htiğim zaman ben aday olmayayım da ne yapayım ”dedi. 

 


Adıyaman’ın hasret kaldığı o projeleri Adıyaman’a sunmak için aday olduğunu söyleyen Kırmızı, “Eğer yeni dönemde de bir şey yapılacağını tahmin etseydim, yani bir 5 yıl daha heba olmayacağına inanmasaydım bugün burada olmazdım, aday olmazdım.”diyerek şu açıklamalarda bulundu;

 

“Anketlerde ve temayüllerde üst sıralarda çıkmıştık. Ama bunlara rağmen adaylık bizlere verilmedi. Müracaat etmeyen arkadaşımıza verildi. Geçen dönemde yine aday adayıydım. O gün yine aday gösterilmedik. Bizde partimizdir dedik, davamızdır dedik ve namusumuzla aday olan arkadaşımıza çalıştık. Tabi en büyük beklentimiz Adıyaman için bir şeylerin yapılmasıydı. Bu konuda bana verilen sözler şeyleydi; istişare anlamda biz Adıyaman’a yapılacak hizmetleri beraber yapacağız, projeleri beraber oluşturacağız, bilgilerinizden ve tecrübelerinizden faydalanacağız dendi. Lakin bunların hiç biri olmadı. 


“Nefse uymaktan Allah’a sığınırım”


Son beş yılda Adıyaman’a bir şey yapılsaydı bugün ben aday olmazdım, olsaydım ben kendimi ayıplardım hem de toplumu neni ayıplardı. Bunu söyleyen arkadaşlar 5 yılda Adıyaman’a yapılan yatırımlar yeterli diyorlarsa sözlerinde haklılar. Ama 5 yılda Adıyaman’a hiçbir şey yapılmadı, yazık oldu heba oldu diyorlarsa bu sözü söylemeye hakları yoktur. Nefse uymaktan Allah’a sığınırım. Topluma ve çevreye karşı sorumluluklarımız var. Benim aday olma nedenim sadece topluma ve çevreye karşı sorumluluk duygusudur. Eğer yeni dönemde de bir şey yapılacağını tahmin etseydim, yani bir 5 yıl daha heba olmayacağına inanmasaydım bugün burada olmazdım, aday olmazdım. 


“Adıyaman’ın 5 yıl daha sıfırla geçirmesini içime sindiremem”


Yazık  şu memlekete. Ben 1994-2014 yıllar arasında Adıyaman belediye başkanlığı yaptım. O dönemde Eğir Çayında 400 dönüm yer kamulaştırdım. Burada büyük bir havuz içersinde kayıklar olacaktı, etrafında kafeteryalar, restaurantlar, çay bahçeleri olacaktı. Buradan vicdanen sizlere de ve Adıyamanlılara da soruyorum; 15 yılda Eğri Çayda bir ağaç dikilmemiş ise 15 yılda parasını ödeyerek aldığım 400 dönümlük bir yer 15 yıldır boynu bükük ise ve oradan geçerken masum masum bana bakarak bu halimiz ne haldir dediğini htiğim zaman ben aday olmayayım da ne yapayım? Yapsalardı aday olmazdım. Eser sıfır, hizmet sıfır, proje sıfır. Ya Adıyaman 5 yıl daha sıfırla geçirmesini ben asla içime sindiremem. 


“Hiçbir şey yapılmamış ise kimse bana aday olma dememeli”


Adıyaman sevdası bizim içimize işlemiş. Adıyaman’ın Urfa’dan Maraş’tan Antep’ten ne farkı var? Bunu söyleyenlerin ellerini vicdanlarını koyup konuşmalarını istiyoruz.15 yıldır Adıyaman belediyesini takip ediyoruz. Eğer 15 yılda Adıyaman’da hizmet yoksa eser yoksa proje yoksa ve insanların mutlu olacağı hiçbir şey görünmüyor ise kimse bana aday olma dememeli. Ben sadece Adıyaman hizmet etmek için ve Adıyaman’ın hasret kaldığı o projeleri Adıyaman’a sunmak için adayım. Halkım takdir edip oyunu verirse en güzel şekilde hizmet yapacağım. ”dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kırmızı,’Nefse, Uymaktan, Allah’a, Sığınırım’,
Haber Yazılımı