Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 22:01 Bu haber 1080 kez okundu
 
Kaymakam Kaya, Hayata Geçirdiği Projelerle İlçeye Hayat Verdi
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Kaya, Hayata Geçirdiği Projelerle İlçeye Hayat Verdi

KAHTA SES HABER(ÖZEL)-Kâhta’da göreve başladığı günden bu yana hayata geçirdiği projelerle adeta ilçeye hayat veren Kaymakam Kaya, Kâhta’ya veda etmeye hazırlanıyor.

 

2016 yılında Kâhta’da göreve başlayan ve 2018 yılında görev süresi dolan Kaymakam Kaya, dönemin Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, meslek odaları temsilcileri ve vatandaşların talebi üzerine görev süresi bir yıl uzatılmıştı.

 

Kâhta’ya veda etmeye hazırlanan Kaymakam Kaya, ilçemizde görev yaptığı süre içerisinde halkın sevgisini ve saygısını kazanandı. Eğitim, sağlık, spor, sanat –Kültür ve sosyal alanda yaptığı başarılı çalışmalarla ilçe halkının gönlünde taht kuran, hayata geçirdiği projelerle adeta ilçeye hayat veren Kaymakam Kaya, tıpkı Vali Mahmut Demirtaş gibi hizmetlerinden dolayı unutulmayacak.

 

 

Görev süresince halkla devlet arasında çok önemli bir köprü ve kaynaştırıcı ilişkiler kuran, hiçbir siyasi ve sosyal fark gözetmeksizin ilçe halkının her kesimine eşit mesafede yaklaşarak eşit bir şekilde hizmet yapan Kaymakam Kaya, başlamış olduğu projelerin büyük bir kısmını tamamladı diğer projelerde de son aşamaya getirdi.

 

Kahta’da göreve başlar başlamaz ilçenin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik belirlenecek ihtiyaçlar doğrultusunda projeler üretmek ve bu projelere ulusal ve uluslararası fon ve hibelerden kaynak oluşturmak amacıyla proje birimi oluşturan Kaymakam Kaya, kurulan bu birim sayesinde ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda hedef kitlesi çocuklardan gençlere, kadınlara, engellikere, şehit ve gazi ailelerine ve yetişkinlere yönelik birçok proje hayata geçirilmiştir.

 

Yine görev yaptığı süre zarfında Kahta OSB’nin gelişmesi için oldukça büyük efor sarf eden Kaymakam Kaya,başta doğal gaz olmak üzere, fiber optik  internet ağı olmak üzere hayata geçirilen alt yapı ve üst yapı projeleri, Kahta’da Tarıma dayalı sanayiyi hızlandıracak Badem İşlemi Tesisi,Sanayiye kalifiyeli arana elaman kazandıracak birçok ilde bulunmayan OSB Teknik Lisesi ve kısa sürede faaliyete geçen birçok işletme ile yatırımcıların gözdesi haline gelen Kahta OSB,  Adıyaman OSB’den sonra ilin en büyük ve en stratejik OSB’si haline geldi.

 

Atatürk Barajının en uzun kıyı şeridine sahip olmasına rağmen sosyal projenin hayata geçirillmediği Kahta'da insanlarımızın istifade edemediği baraj gölünden faydalanması için Kâhta Belediyesi ile ortaklaşa hazırladığı, içerisinde Seyir Tresları, Amfi tiyatro ve daha birçok sosyal donatının yer aldığı ve baraj bölgesini kısa sürede cazibe merkezi haline getiren Ebu Sadık Mesire Alanını projesini ilçeye kazandırdı.

 

 

Yine Kâhta için Kâhta halkı için büyük önem arz eden ilçe merkezine 5 kilometre mesafede yer alan Çataltepe (Dargır) Köyü mevkiinde yer alan İbrahim Halil Ziyareti çevresinde yaklaşık 20 bin metrekare alan üzerinde, içerisinde birçok sosyal ve sportif donatının yer aldığı İbrahim Halil Ziyareti Mesire alanın yapımında sona gelinirken, yine geçtiğimiz yıl yol açma çalışmaları tamamlanan, teraslama ve ağaçlandırma işlemi devam eden, kamulaştırma işlemi nedeniyle yapımı durdurulan, tamamlandığında Kahta’yı bölgenin cazibe merkezi haline getirecek 8 kilometrelik Sahil Yolu Projesi kamulaştırma işleminin tamamlanmasının ardından yapımına hemen devam edilecektir.

 

Kâhta Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçirilen Sanatçı Çarşısı, Turistik Şire Pazarı projeleri tamamlanan projelerden olup, Kadın Gelişim Merkezi, KYK Yurdu Binası, Spor Kompleksi, SYDV, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü hizmet binaları inşaatı devam eden projeler. Eminiz ki İlçede hayata geçirmek istediği daha birçok proje vardı.


Kaymakam Kaya’nın girişim ve talimatları ile ilçeye bağlı köylerin ihtiyaçları da  BELDES, KÖYDES  ve SODES Projeleri kapsamında büyük oranda karşılandı. Köylerde yol, su, eğitim, sağlık ve sosyal ihtiyaç-lar karşılanmış olup büyük köylerin birçoğuna çok amaçlı salonlar inşa edildi, çevre düzenlemeleri yapıldı. 

 


Kahta’da görev yaptığı 4 yıl süre zarfında hükümeti temsil ederek, dar anlamda idarecilik yapmayan Kaymakam Kaya, ilçenin ekonomi ile sosyal ve kültürel olarak kalkınması için yerel yönetim, bölge milletvekilleri, STK kuruluşları, meslek odaları, basın ve tüm kurum amirleriyle kurduğu güzel ilişkiler kuran, yeri geldiğinde birçok işi inisiyatif alarak, merkeze bildirmeden çözmüştür.


15 Temmuz hain darbe girişimindeki dik duruşu ile Kâhta’daki spor kulüplerine verdiği desteklerle ve düğünlerde silah kullanılmasına karşı "Neymiş silah sıkmak erkeklikmiş… Silah sıkmak erkeklikse ben erkek değilim ve silah sıkmıyorum” şeklindeki çıkışı ile 7’den 70’e ilçe halkının gönlünü bir kez daha fetheden ve çıkışı ile düğünlerdeki silah sıkılmaların önüne büyük oranda geçen Kaymakam Kaya, bu yönü ile de hep hatırlanacaktır.


Bu hizmetlerin ardından ilçeye atanacak yeni Kaymakam, bu hizmet çıtasını mutlaka yükseltmek için çalışacaktır. Kâhta projelerle Kaymakam Kaya ile tanışmış, Kâhta’da hizmetin kantite ve kalitesindeki gelişme Kaymakam Kaya ile başlamıştır ve eminiz devam edecektir.


Kâhta Ses Haber olarak Kaymakam Kaya’ya yeni görev yerinin şimdiden hayırlı olmasını diyoruz. Ne mutlu ki güzel ülkemizin vazgeçilmez topraklarında değişik şehirlerde, insanlara hizmet etmenin hem de unutulmayacak hizmetlerin onuruyla yaşayacak ve yolunuza devam edeceksiniz. Erdemli, bilge, mülki amirliğinizi devletin daha yüksek kademelerinde devam edeceğine inanıyoruz. Kâhta Ses Haber olarak size teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kaymakam, Kaya,, Hayata, Geçirdiği, Projelerle, İlçeye, Hayat, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı