Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 09:35
 
Katı Atık Birliği Toplandı
BÖLGE Haberi
Katı Atık Birliği Toplandı

KAHTA SES HABER- Adıyaman Belediyeler Birliği toplantısı Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Adıyaman Belediyeler Birliği Katı Atık ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisi’nde Adıyaman’ı temsil edecek olan meclis üyelerinin belirlenmesi amacı ile Adıyaman Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç başkanlığında Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya  ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyaman Katı Atık Birliği Meclis Başkanı Dr.Süleyman Kılınç,31 Mart seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulunarak birlik çalışmalarında tüm katılımcılara başarılar diledi.

 

Konuşmasında Meclisin kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Kılınç,Türkiye Belediyeler Birliği, 5355 Sayılı Mahalli İdareler Kanununun 20. Maddesine göre kurulmuş bir mahalli idare birliği olarak kurulan Türkiye Beledeiyeler Birliği  (TBB) Meclisi büyükşehir, il merkezi ve nüfusu 100 binden fazla olan yerlerin belediye başkanlarını doğal üyeliği ile her ilden belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri arasından milletvekili sayısı kadar seçilecek üyelerden oluştuğunu belirtti.

 

Başkan Kılıç'ın açılış konuşmasının ardından Birlik Başkanı Seçimi, birlik Başkan vekili, Birlik Katip Üye seçimi, Birlik Encümen Üye seçimi ve Birlik Plan Bütçe Komisyon seçimi yapıldı, 2018 yılı kesin hesabın görüşülerek Araç Kiralama hizmet alımı için birlik başkanına yetki verilmesi, 2018 mali yılı faaliyet raporu gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Katı, Atık, Birliği, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı