Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 11:57
 
Kardeş okul'dan dostluk dolu mektup ve yardım
- Haberi
Kardeş okul'dan dostluk dolu mektup ve yardım

KAHTA SES HABER-Beşiktaş Uğur Temel Lisesi öğrenim gören 25 öğrenci Kahta ilçesine bağlı köylerde öğrenim gören yaklaşık 300 öğrenciye kırtasiye malzemesi hediye etmek için okul idaresi tarafından hazırlanan servis araçlarıyla Kahta'ya gelerek ilçeye bağlı 9 köy okuluna yardım malzemelerini ulaştırdı.

 

Uğur Temel Lisesi öğrencileri kendi imkanları ile satın aldıkları  kırtasiye malzemesini bu yıl 4.’üncüsü Düzenlenen ‘Kardeşlik Eli’ projesi kapsamında Kahta’ya gelerek  ilçeye bağlı köylerde öğrenim gören yaklaşık 300 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtmakla kalmadı,öğrencileri bir de sıcak selamlar ve dostluk mesajlarına yer verdikleri güzel mektuplar yazdı.

 


Kardeş öğrencilerin bir araya geldiği buluşmada Uğur Temel Lisesi öğrencileri kardeşleri için hazırladıkları hediye çantalarını minik öğrencilere hediye etti.

 

Türkiye’nin her coğrafyasında farklı kültürlere sahip olan çocuklara kardeşlik elini uzatmak istediklerini belirten Proje Koordinatörü Gökmen Ay, “öğrencilerimizle beraber bir bölge seçtik. Minik kardeşlerimiz için 1 yıllık kırtasiye malzemelerini ve mektuplarını bir çantaya koyup öğrencimize ulaştırıyoruz. Buraya gelemeyen öğrencilerimizde duygularını bir mektuba yazdı. Bu mektupları da çantalarımıza iliştirdik. Öğrencilerimizle beraber bölgeyi geziyoruz ve buradaki minik kardeşlerimizle burada muhabbet ediyoruz. Yaptıkları yardımın karşıya ulaştığında oluşan tebessümü görmelerini istiyoruz. O coğrafyayı yaşamalarını tatmalarını istiyoruz”dedi.

 

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kardeş, okul'dan, dostluk, dolu, mektup, ve, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı