Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 22:14
 
Karamollaoğlu Kahta'da Konuştu:Müslümanların Bir Araya Gelmesi Lazım
GÜNDEM Haberi
Karamollaoğlu Kahta'da Konuştu:Müslümanların Bir Araya Gelmesi Lazım

KAHTA SES HABER-Kahta Belediyesnin düzenlediği iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Biri birimizi yemeden rahat duramıyoruz.Biri birimizi yemeden dertlerimize çare aramıyoruz.Nasıl bir dünyada yaşıyoruz.Allah yar ve yardımcımız olsun.Müslümanların bir araya gelmesi lazım.Gönlümüzü açmaya,gerçekleri görmeye,bunların üstesinden gelecek politikalar oluşturmaya mecburuz"dedi.

 

Kahta Belediyesinin düzenlediği iftar programına katılmak üzere Kahta’ya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iftar öncesi vatandaşlara seslendiği konuşmasında, ülkenin içersinde bulunduğu ekonomik durum,işsizlik,İslam coğrafyasında yaşanan sorunlar ve İstanbul seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.


Özellikle resmi işsizlik rakamları ve asgari ücret yetersizliğine dikkat çeken Genel Başkan Karamollaoğlu, "Memleketimizde de problemlerimiz özellikle Ramazana münasebetiyle  had safhaya çıkmıştır.İşsizlik resmi rakam 6 milyon ama 9 milyonun üstünde.Asgari ücret insanın karnını duyurmaya yetmiyor”dedi.

 

 

23 Hazira'da yapılacak İstanbul seçimine değinen Genel Başkan Karamollaoğlu,seçimlere giderken biri birilerini yiyerek seçime gidildiğini belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü; 


“Kahta’ya Belediye Başkan İbrahim Yusuf Turanlı’nın davetlisi Kahta halkı ile beraber olmak,birlikte buradaki havayı teneffüs etmek için geldim.Biz ülkemizin her yöresinde barışın,adaletin tesisi için ve bu beldelerde yaşayan insanlarımızn hayatlarının biraz daha rahat olması ve biraz daha adil davranılması için bir gayret içerisinde olunması gerektiğine inan bir inanca sahibiz.

 

"Asgari ücret insanın karnını doyurmaya yetmiyor"

 

Bugün İslam alemine baktığımızda kan ağladığını görüyoruz.Memleketimizde de problemlerimiz özellikle Ramazana münasebetiyle  had safhaya çıkmıştır.İşsizlik resmi rakam 6 milyon ama 9 milyonun üstünde.Asgari ücret insanın karnını doyurmaya yetmiyor.Hükümet 2 bin 20 liraya 4 kişilik bir ailenin karnı doyar diyor,Diyanet İşleri Başkanlığı da yok böyle olmuyor diyor bir kişinin karnının doyurulması için en az 23 lira lazım diyor.Dört kişlik bir ailenin aylık doyum masrafına bakarsak 2700 liraya geçer diyor.Böyle garip bir ülkede yaşayoruz.


“İslam aleminin durumu bizi derinden yaralıyor”

 

İslam Alemine baktığımız zaman acılar ve göz yaşları bizi derinden yaralıyor. Her halde hailimiz sözlerimizden daha etkili olur diye düşünüyorum.Mübarek kadir gecesinde elimizi açıp kendi dertlerimizi, kendi ailemizin promblerini,kendi hemşehrilerimizin,ülkemiz ve bütün islam aleminde yaşayan insanlarımızın içerisinde bulundukları sıkıntılardan kurtulsunlar diye rabbimize duada bulunacağız.Ancak bugün Yemen’e baktığımızda,Suriye’ye baktığımızda,Arakan’a baktığımızda,Libya’ya,Keşmir’e,Fikistin’e ve Afganizatna’a baktığımızda her gün birkaç kişinin hayatanı kaybettiğine,insanların karınlarını doyurmayı bir tarafa bırakın susuz ilaçsız kaldıklarına ve geçinmelerini sağlayamadıklarına şahit oluyoruz.

 


“Biri birimizi yemeden rahat duramıyoruz”


Müslümanların bir araya gelmesi lazım.Bizi en çok üzen ne biliyormsunuz? Bizi en çok üzen Suriye’de de, Yemen’de de,Libya’da da,Arakan’da da başka yerlerde de katliamlar var amma;bu katliamı yapanlar genellikle müslüman kimliği omuzlarında olan insanlar. Biri birimizi yemeden rahat duramıyoruz.Biri birimizi yemeden dertlerimize çare aramıyoruz.Nasıl bir dünyada yaşıyoruz.Allah yar ve yardımcımız olsun.Gönlümüzü açmaya,gerçekleri görmeye,bunların üstesinden gelecek politikalar oluşturmaya mecburuz. Özellikle de bu mesuliyet şu anda iktidarda bulunanların omuzlarında.Sadece memkeletimiz için değil bütün İslam alemi için söylüyorum.


“Bir birimizi yiyerek bir seçime gidiyoruz”


Şu anda Ülkemiz gündeminde bir İstanbul seçimi var.Seçim iptal edildi tamam.Bize göre yanlış yapıldı.Nihayet 23 Haziran’da bir seçime daha gidilecek, vatandaşlarımız oy kullanacak.Ya niye bir birimizi yiyerek bir seçime gidiyoruz.Oturup duğru dürüst rahatça bu problemleri nasıl çözceğimizi konuşamıyoruz da biri brimizn aleyhinde iftira,yalan,hakaret ne varsa sıralıyoruz.Allah rızası için ya.!

 

“Belediye başkanlığı bazen zor bazende kolay bir iştir”


Bundan dolayı ben Yusuf bey kardeşimiz gibi bir kerdeşimizi Belediye seçtikleri için  Kahtalı kardeşlerimi tebrik ediyorum.Belediye başkanlığı bazen zor bazende kolay bir iştir.Bende iki dönem belediye başkanlığı yaptığım için biliyorum.Allah yar ve yardımcısı olsun.Ama dürsüt davranılırsa bu belde de yaşayan insanlerin dertleri ile dertlenilirse çözülemeyeck bir promlem olmaz.Yusuf bey kardeşimizin bunun üstesinden geleceğine,en güzel belediyecilik hizmeti sergileyeceğine eminim”şeklinde açıklamalarda bulundu.Haber:Ziya BOZKURT

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Karamollaoğlu, Kahta'da, Konuştu:Müslümanların, Bir, Araya, Gelmesi, Lazım,
Yorumlar
Haber Yazılımı