Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 23:54 Bu haber 2373 kez okundu
 
Kahtaspor 1978 Ziraat Türkiye Kupası'na Katılıyor
SPOR Haberi
Kahtaspor 1978 Ziraat Türkiye Kupası'na Katılıyor

KAHTA SES HABER-Bölgesel Amatör Futbol Liginin yeni takımlarından Kahtaspor 1978, 2019-2020 Sezonu Ziraat Türkiye Kupası'na katılmaya hak kazandı.


Bölgesel Amatör Futbol Liginde (BAL) Adıyaman’ı temsil eden Kahtaspor 1978, 2019-2020 Futbol Sezonunda Adıyaman’ı Ziraat Türkiye Kupasına temsil edecek.


Başarılı Eğitimci-İşadamı Musa Yıldırım’ın kulübün başına geçmesiyle oluşturulan yeni bir yapılanmayla Adıyaman 1.Amatör Futbol Ligi’ne başlayan, oynadığı başarılı futbol, taraftar grubu TEŞXELE ve Kâhta halkının büyük desteği ile sezonu şampiyonlukla tamamlayarak Bölgesel Amatör Futbol Ligine yükselen Kahtaspor 1978 Spor Kulübü gelecek vaat ediyor.


Yeni sezon’da Bölgesel Amatör Lig'inde Adıyaman’ı temsil edecek olan Kahtaspor 1978, 2019-2020 Sezonu Ziraat Türkiye Kupası'na katılmaya hak kazandı.

 

                                         


Konu ile ilgili Kâhta Ses Haber’e açıklamada bulunan Kahta1978 Spor Kulübünün başarılı ve sevilen başkanı Musa Yıldırım, Adıyaman’ı temsilen Ziraat Türkiye Kupasına katılmalarının Kâhta’nın tanıtımına katkısının yanı sıra Kahtaspor kulübüne de reklam gelirleri olarak ekonomik getirisi olacağını söyledi. 


Kahtaspor 1978’in Ziraat Türkiye Kupasına katılmasını Kâhta tarihinde bir ilk olacağını söyleyen Yıldırım,konuşmasını şu şekilde sürdürdü;


“Kahtaspor ilçe olarak ilk defa Ziraat Türkiye Kupasına katılmaya hak kazandı. Adıyaman’ı temsilen ilçemizin takımı olan Kâhta 1978 Spor Kulübü temsil edecek. Bunun futbolcularımızın ve ilçemizin tanıtımında son derece önem arz etmektedir. Bunun yanında reklam gelirleri olarak kulübümüze ciddi getirileri olacağı düşüncesindeyim. Ziraat Türkiye Kupasındaki hedefimiz en az dört turu geçmektir. Bu başarıyı da takımımızdan bekliyoruz.


“Hedefimiz 3’üncü lig”


Transferlerimiz son sürat devam ediyor. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz dış transferlerle 4 sporcuyu kadromuza dahil ettik. Dış transfer oyuncu sayımızı 11 olarak belirlemişiz. 7 sporcunun transferi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde kamuoyuna gerekli açıklamalarda bulunacağız. Dış transferlerin ardında gerçekleştirmeğimiz iç transferlerle birlikte takımımızı iki grup şeklinde kamplara alacağız. Ciddi anlamda hazırlık yapıyoruz. Hedefimiz 3’üncü ligdir. Kâhta’yı hak ettiği yere taşıyacağımızdan eminiz.

 

“Güçlü bir spor kulübü Kâhta’ya çok şey kazandırır”


Tabi bunları yaparken kulübümüzün ciddi anlamda ekonomik giderleri oluyor. Yaklaşık 2,5 milyon aşkın bir bütçe plan lamımız var. Kâhta’yı profesyonel ligde temsil eden bir takımın olması en büyük arzumuz. Kâhta’nın profesyonel ligde bir takımının olması demek hem alt yapıdan gelecek gençlerin profesyonel ligde oynaması, hem dışarıda tanıtma hem de amatörde oynayan Kâhtalı gençlerden oluşması imkânı doğmuş olacak. 


Aynı zamanda Kâhta’nın güçlü bir spor kulübünün olması ve profesyonel liglerden birinde oynuyor olması ilçemizin gelişmişliğini, kalkınmışlığını ve spora verdiği önemi ortaya koyar. İçenin ülke genelinde tanıtımına katkı sunacağı gibi ilçeye ekonomik anlamda bir getirisi de olacaktır.


“Kahtaspor’a her kes sahip çıkmalı”


Onun için işadamlarımızdan, özellikle belediye başkanımızdan, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve tüm halkımızdan bu konuda duyarla olmalarını talep ediyoruz. Kahtaspor 1978 kimsenin değil bütün Kâhta halkının takımıdır. Bunun için yönetimimizi 25 kişiden oluşturdu. Dileyen her kes delege olarak üye olabilir. Bütün gayret ve çabamız Kahtaspor 1978 kulübünü kurumsal demokratik bir yapıya kavuşturmak ”diye konuştu.Haber:Ziya Bozkurt

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahtaspor, 1978, Ziraat, Türkiye, Kupası'na, Katılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı