Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 23:47
 
Kahta OSB'ye doğalgaz törenle verildi
Bölge Haberi
Kahta OSB'ye doğalgaz törenle verildi

Kahta Organize Sanayi Bölgesi’nde Doğal Gaz Hizmete Alma Töreni gerçekleştirildi.

 

Yıllardır doğal gaz sorununa çözüm bulamayan sanayiciler, hizmete alınan doğal gaz ile enerji maliyetlerinde büyük oranda tasarruf sağlayacak.

 

40 firma tarafından üretim yapılan ve yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağlayan Kahta Organize Sanayi Bölgesi doğal gazına kavuştu. 

 

Kahta OSB'da Doğal Gazın Hizmete Alınmaya başlamasıyla birlikte sanayacilerin enerji maliyetlerinde büyük oranda tasarruf sağlanacağını kaydeden Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, yatırımcılara ekonomik olarak büyük katkı sağlayacağını söyledi. Kahta OSB'de 55 sanayi parselin bulunduğunu belirten Kaymakam Saadettin Doğan, "Kahta OSB her geçen gün istihdam ve yatırım kapasitesi büyüyen önemli bir üretim merkezi haline geldi. Bugün itibariyle elli beş sanayi parselinin tahsisleri gerçekleştirildi. Bunların otuz sekizinde hali hazırda üretim gerçekleştiriliyor ve toplamda 2 bin 475 kişinin istihdamı sağlanıyor. Her geçen gün bu potansiyelin artacağını değerlendiriyoruz. Yönetim Kurulu olarak yatırımcılarımızın en önemli taleplerinden bir tanesi olan doğal gazı da bugün itibariyle Organize Sanayi Bölgemizi kavuşturmuş bulunmaktayız. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayede Organize Sanayi Bölgemizde yatırım yapan iş adamlarımızın, yatırımcılarımızın enerji maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlanacağına inanıyoruz. Yapılan bu yatırımın Organize Sanayi Bölgemize, Kahta'mıza ve memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Kaymakam Doğan'ın konuşmasının ardından sembolik olarak meşaleler yakıldı ve Kahta Organize Sanayi Bölgesi’nde doğal gaz hizmet vermeye başladı.

 

Törene Kahta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Doğan, Kahta Belediye Başkanı ve OSB Başkan Vekili İbrahim Yusuf Turanlı, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve doğal gaz firması yetkilileri katıldı.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta, OSB'ye, doğalgaz, törenle, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı