Kahta'nın yeni kaymakamı göreve başladı
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 17:53
 
Kahta'nın yeni kaymakamı göreve başladı
Bölge Haberi
Kahta'nın yeni kaymakamı göreve başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından Saadettin Doğan'ın görevden alınmasının ardından Kahta Kaymakamlığına atanan Abdil Koç, ilçeye gelerek göreve başladı.


Ankara Keskin Kaymakamlığı görevini yürütürken, İçişleri Bakanlığı tarafından boşalan Kahta Kaymakamlığına ataması yapılan Abdil Kooç bugün ilçeye geldi. Hükümet Konağında kendisini karşılayan daire amirleri ile tanışan Koç, daha sonra makamına geçerek çalışmalara başladı.

 

Kaymakam Abdil Koç Kimdir?

 

Afyonkarahisar doğumlu olan Kaymakam Abdil Koç ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Aralık 2009’da Burdur Kaymakam Adayı olarak görevine başladı.

 

İzmir’de teftiş stajını, Sandıklı’da refiklik stajını ve Burdur’da vilayet stajını tamamlayan Kaymakam Abdil KOÇ, Bolu’nun Mengen ilçesinde Vekil Kaymakamlık görevini yürütmüştür. İçişleri Bakanlığı tarafından dil eğitimi almak ve Alman idari sistemi hakkında incelemelerde bulunmak üzere bir yıllığına Almanya’ya gönderilmiştir. Yurtdışından döndükten sonra Kaymakamlık kursunu tamamlayarak kura ile Rize/İkizdere Kaymakamlığı’na atanmıştır. Kaymakam Abdil KOÇ, burada üç yıl çalıştıktan sonra iki yıl süre ile Artvin’in Ardanuç ilçesinde görev yaptı.

 

Ardanuç Kaymakamlığı döneminde Suriye/Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki insani yardım faaliyetlerini koordine etmek üzere Vali Yardımcısı olarak Kilis Valiliği emrine görevlendirilmiş ve altı ay bu bölgede çalışmıştır. Buradaki görevinin sona ermesiyle birlikte Kars Arpaçay Kaymakamlığı’na atanmıştır.14.07.2020 tarihli Resmi Gazete'de  yayımlanan  Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle  Keskin Kaymakamlığı'na atandı.

 

15/09/2020 tarihi itibariyle  Kahta Kaymakamı olarak görevine başlayan Kaymakam Koç,evli ve iki çocuk babası olup, ileri düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta'nın, yeni, kaymakamı, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı