Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 00:49 Bu haber 2137 kez okundu
 
Kahta’nın İlk ve Tek Mesire Alanı Talan Ediliyor
GÜNDEM Haberi
Kahta’nın İlk ve Tek Mesire Alanı Talan Ediliyor

KAHTA SES HABER-Kahta Kaymakamlığı ve bir önceki Belediye yönetiminin ortak projesi olarak hayata geçirilen İlçenin ilk ve tek mesire alanı Ebu Sadık Parkı ve Mesire Alanı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce adeta talan ediliyor.


Kahta Kaymakamlığı ve Kahta Belediyesi tarafından hazırlanan ortak projeyle halkın kullanımınaaçılan Ebu Sa dık Parkı Mesire alanı duyarsız kişiler tarafından sürekli talan ediliyor.


Uzun yıllardır mesire alanı ve sosyal tesisi hasreti yaşayan Kahta halkının aileleri ile birlikte gönüllerince vakit geçirmeleri için içerisinde kamelyalar, oturaklar, amfi tiyatro,seyir terasları,çeşmeler, fitnes ve çocuk parkının yer aldığı  Ebu Sadık Parkı Mesire alanı 2 yıl önce vatandaşların hizmetine açılmıştı.


Geçen süre içerisinde bugüne kadar birçok kez kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kamelya ve oturakları kırıldı,tuvaletlerdeki musluklar söküldü.En son görütüler ise görenlere pes dedirtti.

 

Kamelya içerisinde yer alan oturakların,şöminelerin tahrip edildiği,çimlere ve ağaçlara zarar verildiği,kamelya ve park çevresindeki ahşap çıtların kırılarak yakacak niyetine kullandığı tespit edildi.

 

İlçemizin ilk ve tek mesire alanı bu güzide mekana gözümüz gibi bakacağımız yerde bu kadar huvardaca ve bu kadarına da pes dedirtecek şekilde talan ediliyor olması  yıllarca mesire alanı sıkıntısı yaşayan Kahta halkına yakışmıyor.


Durumu gören vatandaşlar,yetkilerin gerekli önlemleri almasını, paraka zarar veren kişilerin ise tespit edilip gerekli cezanın verilmesini talep ederken,Kahta Belediyesi ise parkın tahrip edilmiş görüntülerini kurumun resmi sosyal medya hesabında paylaşarak,”Vatandaşlarımızdan hasseten rica ediyoruz, park ve piknik alanlarımızı temiz kullanalım. Kamu malı hepimizin ortak malı, lütfen zarar vermeyelim”şeklinde uyarıda bulundu.Haber:Ziya Bozkurt

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahta’nın, İlk, ve, Tek, Mesire, Alanı, Talan, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı