Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 15:35 Bu haber 698 kez okundu
 
Kahta'da zeka oyunları yarışması yapıldı
EĞİTİM Haberi
Kahta'da zeka oyunları yarışması yapıldı

KAHTA SES HABER-Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği zeka oyunları yarışmaları tamamlanırken, dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen ve üç gündür devam edenzeka oyunları yarışmaları sonuçlandı. Yarışmalara yaklaşık 82 öğrenci katıldı.

 

TPAO Atatürk İlkokulu'nda yapılan Zeka oyunları finalinde yarışmalar Mangala, Sudoku ve Rubik Küp dallarında gerçekleştirildi.

 

Çok sayıda öğretmen ve velinin takip final sonunda dereceye giren öğrencilerin ödülleri Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, TPAO Atatürk İlkokulu Müdürü Mehmet Yıldırım, okul idarecileri öğretmenler ve veliler, yarışmaya katılan öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

 

Dereceye giren öğrencileri kutlayan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasına katılan öğrencilerin sosyal gelişimlerinin desteklenerek zamanlarının daha verimli geçirmeleri amaçlandığını belirtirken,Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek ise Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirilmesi için sportif, düşünsel ve zihinsel yönünden gelişmelerine destek olan her türlü faaliyetleri desteklerini ifade etti.

 

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahta'da, zeka, oyunları, yarışması, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı