Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 18:55
 
Kahta'da Ücretiz LGS Tercih Büroları Kuruldu
Eğitim Haberi
Kahta'da Ücretiz LGS Tercih Büroları Kuruldu

Kahta'da sınava giren öğrencilerin doğu tercih yapabilmeleri için ücretsiz tercih bürolar kuruldu.

 

Kahta ilçesinde 2020 LGS sınav sonuçlarına göre öğrencilere yardımcı olmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sınava giren öğrencilerin doğu tercih yapabilmeleri için ücretsiz tercih bürolar kuruldu.

 

Liselere Geçiş Sistemi(LGS) tercih bürolarını ziyaret ederek incelemelerde bulunan ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Yılmaz ve İsmail Öner, LGS Tercih bürolarında görevli idareci ve öğretmenlerle görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Tercih komisyonlarının veli ve öğrencilere ücretsiz bir şekilde hizmet verdiğini kaydeden Şube Müdürü İsmail Öner, "öğrencilerimizin ortaöğretim okul seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar uzman öğretmenlerimiz tarafından değerlendirilerek öğrencilerimize gerekli danışmanlık yapılıyor. Öğrencinin ilgi ve yeteneklerinin alan seçiminde önemi, tercih edilen okulların ulaşım, yatılılık durumu ile okul kontenjanları değerlendirilerek veli veya öğrencilerimize gerekli bilgiler veriliyor" dedi.

 

Şube Müdürü Abdurrahman Yılmaz ise 20 Temmuz 2020 tarihinden veli ve öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı(EBA) dijital platformları üzerinden de danışmanlık hizmeti alabileceğini belirterek,"EBA tarafından online danışmanlık büroları kuruldu. Öğrenci veya velilerimiz her iki hizmeti de kullanabilirler. EBA üzerinden canlı olarak uzman öğretmenler tarafından sunulan danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirler. Geleceğimizin teminatı, sevgili öğrencilerimizin arzu ettikleri ortaöğretim kurumuna yerleşebilmelerini, sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerini diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta'da, Ücretiz, LGS, Tercih, Büroları, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı