Haber Detayı
24 Şubat 2019 - Pazar 19:06
 
Kahta’da SP’nin Ayak Sesleri
SİYASET Haberi
Kahta’da SP’nin Ayak Sesleri

KAHTA SES HABER-Saadet Partisi Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı’nın seçim bürosunun açılışına yaklaşık 5 bin kişi katılınca açılış tam bir mitinge dönüştü. Konuşmasında isim vermeden Mehmet Metiner’e cevap veren SP Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, ”Sizin seçtikleriniz çakal da olsa it de olsa sizin çakalınız ve itinizizdir. Onların değil”dedi.


SP’NİN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR Kahta’da Saadet Partisi yaklaşık 5 bin kişinin katılmış olduğu mitingle moral depoladı. 


SP’li Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal, Gerger Belediye Başkanı ve başkan adayı Zeynel Aslan ve Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Bora, Kahtalıların sevgi gösterileri arasında SP’nin ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gösterdiler.


Mustafa Kemal Caddesi BİM’in yanında bulunan seçim bürosunun önünü dolduran binler SP Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı’ya olan desteklerini gösterdiler. 

 


SP’nin seçim koordinasyon Merkezinin açılışına SP Adıyaman İl Başkanı Haşim Asnuk, SP Adıyaman Belediye Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Gerger Belediye Başkanı ve başkan adayı Zeynel Aslan ve Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Bora, SP’nin İl ve İlçe yöneticileri ile binlerce vatandaş katıldı. 


Yaklaşık 5 kişinin katılımında tam bir miting havasında gerçekleşen açılışta vatandaşların SP’li Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal’a büyük sevgi gösterileri yaşandı. 


Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Seçim Koordinasyon Merkezi açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İlçe Başkanı Vahap Uluçay. “Partimiz geçmişi temiz, pak ve pürüzsüz bir partidir. Belediye Başkan Adayımız Sayın İbrahim Yusuf Turanlı Kâhta’da bir dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş, yapmış oldukları hizmetlerden dolayı ilçeye kazandırmış olduğu eserlerden dolayı sizlerin huzurunda kendisine teşekkür ediyorum ”dedi.

 


İktidarın ülkenin içerisinde  bulunduğu kötü gidişatı ört bas etmek için yazılı ve görsel basın yolu ile yerel seçimi ülkenin beka sorunu haline getirdiğine işaret eden SP İl Başkanı Haşim Asnuk, İbrahim Yusuf Turanlı daha önceki belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetleri Kâhta halkının unutmadığını belirterek” İnşallah 1 Nisan sabahı Kâhta’da ve Adıyaman merkez ve tüm ilçelerinde Milli Görüş Belediyeciliğinin şafağının atacağı yeni bir müjde ile uyanacağı. Kimseyi ötekileştirmeden her kesin ve her kesimin temsilcisi olacağız. Adıyaman’ın ve Kâhta’nın bütün farkındalıklarını buluşturacağımız bir şölen olacaktır ”dedi,

 

SP Adıyaman  Belediye Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ise açılıştaki kalabalığa ve coşkuya dikkat çekerek, kalabalığın ve coşkunun 31 Mart’ta sahte ampulleri kırıp Kâhta’yı beklediği, özlediği hizmetlerle buluşturacağını belirterek,”Bizler Adıyaman’da ve tüm ilçelerinde toplumumuzun, halkımızın bütün renklerini, bütün çeşitliliğini barış içerisinde bir araya getirerek adaylarımızı tespit ettik, hem de belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimizin listelerini hazırladık. Adaylarımıza bakan, listemize bakan gerçek anlamda Adıyaman halkının Kâhta halkının ve diğer ilçelerimizin temsil edildiğini görecektir. Kimseyi dışlamıyoruz. Halkımız adalete çok susadı. İnşallah biz bunu Kâhta’da ortaya koyacağız ”dedi.

 


Mevcut Gerger Belediye Başkanı ve başkan adayı Zeynel Aslan ve Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Bora’nın selamlama ve destek konuşmalarının ardından alanı dolduran binlerce insanın  “Yusuf Başkan”-“İşte Kahta İşte Başkan” coşkulu sloganları altında kürsüye gelen SP Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, meydanı dolduran binleri selamladı, üzerindeki ceketi çıkartıp cepsiz mavi renkli ceketini giydi.


Yoğun tezahürat altında konuşmakta zorlanan Turanlı, Allah'ın selamı üzerinize olsun diyerek başladığı konuşmasında ;


“Biz ikiye şeye inanırız; Ölünce giydiğimiz cebi olmayan Kefene, birde hizmet ederken cebi olmayan cekete. Bugün kefen misali cebi olmayan ceketlerimizi giydik. Biz saltanata inanmadık, saltanat sürmedik. Yola çıkış gayemiz belliydi.5 yıl önce ne demiştik. Halkımızın içinde olduk. Kaybettik kimseyi ötekileştirmedik. Ne dedik dik; herkesi kucaklayacağız dedik. Her düşünceyi, her inancı insanları seveceğiz, Kâhta’mızı seveceğiz ve Kâhta’mız için ortak payda da buluşacağız dedik. İşte bugün onun için buradayım. 

 


“2014’te Yanımızda olup bugün başta safta yer alanlar bizim kardeşlerimizdir”


Bazı arkadaşlar 2014 seçimini eleştirdiler. Biz hiç kimseyi eleştirmiyoruz.2014 yılında yanımızda olan ve bugün başka yerde olan kardeşlerimizde bizim başımızın tacıdır. Biz ayrımcı değiliz, kardeşiz, kardeşlik içersinde siyaset yürüteceğiz. Biz kardeşlik türküleri ile yola çıktık. Biz Kâhta’ya hizmet etmiş bütün belediye başkanlarına teşekkür ediyoruz. Kim olursa olsun sizlerin seçtiği insanlar bizim başkanlarımızdır. Düşüncelerimizi ifade edebiliriz, eleştirilebiliriz ama onları asla ötekileştirmeyeceğiz. Bugüne kadar belediye başkanlarını Kâhta’ya yapmış oldukları hizmetlerden dolayı tekrardan teşekkür ediyorum.

 

"Sizin seçtikleriniz çakal da olsa  it de olsa sizin çakalınız ve itinizizdir"


İsim vermeden Mehmet Metiner’in Cumartesi günü Adalet bakanı ve ak partili milletvekillerin katılımında gerçekleştirilen AK Parti seçim Koordinasyon Merkezi açılışındaki konuşmasına tepki gösteren Turanlı,


“Bir arkadaş konuşmasında ”Çakal ve itlere yer bırakmayın” dedi. Sizin seçtikleriniz çakal da olsa  it de olsa sizin çakalınız ve itinizizdir. Onların değil. Bükülmedik, bükülmeyeceğiz. Biz gücümüzü milletten aldık. Hiç bir zaman yukarılardan almadık. Yukarıdan aldığımız tek güç, Allah bizleri sizlere mahçup dedik. Bizim gümüz önce Allah sonra sizlersiniz. Ama onların gücü devlet idaresinin tepesinde bulunlar. Ben onları esefle kınıyorum. Adaletin tecelli edeceği yerde İt –Çakal söylemeni kullananları esefle kınıyorum, bugünde kınayacağım, yarın da kınayacağım. Eğer adaletin tecelli etmesini isteselerdi o şekilde konuşmazlardı. Biz Kâhta’nın değerleriyiz. Biz Kâhta’da ölmeye talibiz. Milletin sevgisi olduktan sonra biz Reis olsak ta buradayız, olmasak ta buradayız. Cenabı Allah bu canı bu memlekette vermiş, bu memlekette alacak”dedi.

 

 

"Hesabını ödeyemeyeceğimiz bir iş bir hizmet yapmadık"


Belediye başkanlığı yapmış olduğu 2000-2014 dönemindeki hizmetlerine de kısaca değinen Turanlı,“Geçmişte yapmış olduğumuz hizmetler göz önünde. Eğer karşınız çıkacak bir yüzümüz olmuş ise geçmişte yapmış olduğumuz hizmetlerdir. Bu hizmetleri sizler biliyorsunuz ve bugün onun için buradasınız. Hesabını ödeyemeyeceğimiz bir iş bir hizmet yapmadık. Muhakkak eksiklerimiz olmuştur. Hiç bir insan dört dörtlük olamaz. Eksiklerimizi tamamlayalım diye geliyoruz. Biz partilerin yönetimine değil sizlerin yönetimine talibiz. Seçim ilk gün partimin rozetini çıkartıp milletin rozetini takacağım. Bu coşkunuz, bu desteğiniz bu coşkunuz 31 Mart’ın seçimi sonucunun zaferinin işaretidir. Gazanız mübarek olsun, zaferiniz şimdiden hayırlı olsun.“diye konuştu.

 

"Bizim işçi kardeşlerimizle bir hesabımız yok"

 

Konuşmasında Belediye çalışanlarına da mesaj gönderen Turanlı,“Kâhta belediyesinde çalışan her kes benim kardeşimdir. Bizim işçi kardeşlerimizle bir hesabımız yok. İşçi kardeşlerimizi işten çıkarma gibi bir düşüncemiz bir hesabımız yok. Yapabilirsek, ihtiyaç olursa bir o kadar işçi almak için varız. İnsanlara istihdam sağlamak için varız. Bu sözümü de bütün Kahta halkı önünde bir kez daha yeniliyorum. Biz kardeş olacağız, biz hep birlikte olacağız birlikte Kahta’nın yönetimine talip olacağız ”şeklinde açıklamalarda bulundu.HABER-ziya BOZKURT

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahta’da, SP’nin, Ayak, Sesleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı