Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:11
 
Kahta’da Eğitimini tamamlayan 42 Hafız İcazet aldı
BÖLGE Haberi
Kahta’da Eğitimini tamamlayan 42 Hafız İcazet aldı

KAHTA SES HABER-Kahta İlçe Müftülüğü’ne bağlı Yatılı Kur’an Kurslarında Hafızlık eğitimi alan ve Hafızlığını tamamlayarak, Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sınav sonucu Hafızlık Belgelerini alan 7’si bayan 42 öğrenci için  İcazet Merasimi düzenlendi. İcazet törenine ilgi oldukça çok yüksek oldu.

 

Ebu Sadık Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlenen Merasim törenine,Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya,Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,İl Müftüsü Mehmet Taşçı,AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, kurum amirleri,çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli programa katıldı.

 

İlçe Müftüsü Rıfat Çevik’in selamlama konuşmasının ardından söz alan İl Müftüsü Mehmet Taşcı, hafızların “Yürüyen Kuran” olduğunu belirterek, onların çok değerli olduğunu vurguladı. Müftü Taşcı: Allah Rasulü’nün (sav) ifadesiyle, ‘Ümmetimin en şereflileri, ümmetimin en kıymetlileri Kuran hafızlarıdır’ buyurur. Yeryüzünün en güzellerine, en şereflilerine şahitlik yapıyoruz. Onlar Kuran’ın ve Peygamberimizin ifadesiyle ‘yürüyen Kuran’lardır ” dedi.


İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’nın teçekkür ve tebrik konuşmasının ardından merasim töreni Hafızlık icazetini alan 7’si bayan 42 genç hafıza Kur’anı Kerim,Hafızlık Belgesi ve altın verilmesi ve çeşitli Kurum ve Kuruluş temsilcilerinin öğrencilere muhtelif hediyeler takdim etmesiyle son buldu.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahta’da, Eğitimini, tamamlayan, 42, Hafız, İcazet, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı