Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 16:59
 
Kahta'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği
BÖLGE Haberi
Kahta'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

KAHTA SES HABER-Kahta'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi  ve İlçe Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün ortak organizasyonunda kuıtlama etkinliği düzenlendi.

 

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Halk Eğitm Merkezi Müdürü Ramazan Güllü,"Dünyanın dört bir tarafında, çocuklarıyla savaşın ortasında kalan veya çeşitli nedenlerle hak hukuk adalet ve demokrasi mücadelesi veren kadınları yürekten destekliyor, verdikleri mücadelede zafer diliyoruz"dedi.

 

Hükümetin kadına karşı şiddet'e yönelik etkin bir mücadele gerçekleştirdiğine işaret eden Güllü, Kadın istihdamının önündeki engeller kaldırıldığını söyledi.

 

Güllü Konuşmasını şu şekilde sürdürdü;"Bugün dünya kadınlar günü, dünyanın dört bir tarafında, çocuklarıyla savaşın ortasında kalan veya çeşitli nedenlerle hak hukuk adalet ve demokrasi mücadelesi veren kadınları yürekten destekliyor, verdikleri mücadelede zafer diliyoruz.

 

Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz.  Cinsiyetler arası adaleti şiar edinen bir dinin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyor ve bunun için çabalıyoruz.

 

"İşte bugün bu sorumluluğu yeniden hatırlama vaktidir"

 

Ülkemizde bu temel prensibi hayata geçiren güzel gelişmeler yaşanmaktadır. Hükümetimiz öncü çalışmaları ile kadına karşı şiddetle etkin bir mücadele gerçekleştirmektedir. Kadın istihdamının önündeki engeller kaldırılmakta ve en önemlisi toplumumuzun huzuru, geleceğimizin teminatı için aile birliğinin güçlenmesi yönünde politikalar yürütülmektedir. Hem kadını, hem erkeği ailenin korunması için seferberliğe davet eden projeler geliştirilmektedir.

 

Etkinlikte pasta kesildi, kadınlara çeşitli hediyeler verildi, yerel sanatçılar konser verdi.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahta'da, 8, Mart, Dünya, Kadınlar, Günü, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı