Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 11:23 Bu haber 1412 kez okundu
 
Kahta Belediyesinden İlaçlama Açıklaması
GÜNDEM Haberi
Kahta Belediyesinden İlaçlama Açıklaması

KAHTA SES HABER-Kahta vatandaşların sivrisinek ve haşereleri karşı yeterli ilçalama yapılmadığı şikayetleri üzerine  Kahta Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı.

 

Kahta Belediyesi Personel Müdürü Vet. Hekim Zeynel Turanlı imzasıyla yayınlanan açıklamada,haşere ile mücadele konusunda yeterli ilaçlama yapmadığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

 

Yaşanan sinek ve haşare yoğunluğunun mevsim geçişi ve göç dalgasına bağlı olarak Güneydoğu Anadolu bölgesindeki illerde yaşanan bir sorun olduğunun belirtildiği açıklamada,ilçede sivrisinek ve haşre ile mücadele çalışmalarının 4 araç ile gece ve gündüz olmak üzere 2 vardiya şeklinde tamamen biyolojik ilaçlarla aralıksız sürdüğü vurgulandı.

 

Vet. Hekim Zeynel Turanlı imzasıyla yayınlanan açıklamada,şu ifadelere yer verildi;

 

“Takviye araç ve ekipmanlar ile İlçemiz genelinde periyodik olarak lavra, sivrisinek, karasinek ve haşereye karşı etkin mücadelemiz devam etmektedir. Şuanda toplam 4 araç ile Gece ve Gündüz olmak üzere 2 vardiya çalışmaktayız. Gündüz vardiyamızda durgun su alanları, dere yatakları, gübrelik alanlar, şehir içi mazgallar, pazar yerleri, dere yatakları, logarlar, çöp konteynırları, park ve bahçe alanlarında ilaçlama yapılmakta olup, gece vardiyamızda ise tüm mahallelerimizde ilaçlama yapmaktayız.

 

Tamamen biyolojik ilaçlarla yapılan çalışmalarda sivrisinek üremesinin önüne geçilmekte olup çalışmalar ile 70 oranında başarı elde etmiş bulunmaktayız. Kısa süre içerisinde daha iyi bir sonuç elde edeceğimize inanıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığına ve huzuruna önem veriyoruz. Oluşabilecek haşere sorunlarına karşı gerekli her türlü tedbiri aldık. Güneydoğu illerinde yaşanan bu sıkıntı nedeniyle halkımızın duyarlı davranmasını rica ediyoruz” şeklinde ifade edildi.

 

Kaynak: (KSH) - Ziya BOZKURT Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahta, Belediyesinden, İlaçlama, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı