Kahta Belediyesi'nden Yağışlar Öncesi Mazgal Temizliği
Haber
13 Eylül 2020 - Pazar 00:21
 
Kahta Belediyesi'nden Yağışlar Öncesi Mazgal Temizliği
Kahta Belediyesi, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte ilçede ilçe genelinde genelinde bulunan yağmur suyu ızgaralarını temizlemeye başladı.
Bölge Haberi
Kahta Belediyesi'nden Yağışlar Öncesi Mazgal Temizliği

Kahta Belediyesi, kış mevsimi öncesinde şiddetli yağmurların neden olabileceği olumsuzlukları gidermek adına ilçe genelinde genelinde bulunan yağmur suyu ızgaralarında temizlik çalışması başlattı.

 

Yaklaşan yağışlı mevsim öncesi ızgaralı mazgallarda biriken kum, kâğıt, yaprak, sigara izmaritleri gibi atıklar temizlenerek tazyikli su ile temizlenirken, taşkınlara karşı önlem alındı.

 

Yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi veren Kahta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, “Hizmetlerimiz kapsamında, her ay düzenli olarak yağmursuyu mazgal temizlik çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Özellikle aşırı yağışlardan sonra mazgalların dolmaması ve sağlıklı bir şekilde çalışması için kanalların içlerini süpürüp tazyikli su ile ekiplerimiz yıkıyorlar. Vatandaşlarımızdan isteğimiz su giderlerine ve mazgalların içine pet şişe, poşet, çöp vb. malzemelerin atılmaması ve daha dikkatli olunmasıdır” dedi.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta, Belediyesi'nden, Yağışlar, Öncesi, Mazgal, Temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı