Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 18:07
 
Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi 989 okul arasından 46.oldu
EĞİTİM Haberi
Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi 989 okul arasından 46.oldu

KAHTA SES HABER-Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye geneli 10.su düzenlenen İmam Hatipler arası 10 Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasında 989 okul arasından 46.oldu.


Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 10. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları  Türkiye Finali ve Ödül Töreni 4 Mayıs 2019 tarihinde Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi´nde yapıldı.


İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri kategorilerinde düzenlenen "10. Arapça Yarışmaları Türkiye Finalleri ve Ödül Töreni" gerçekleştirildi.


Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinasyonunda gerçekleştirilen ve Akademi Lisan Derneği'nin paydaşı olduğu yarışmanın finalleri ve ödül töreni, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde yapıldı.


Yarışmaların finallerinde, İmam Hatip Ortaokulları arası Arapça Çocuk Şarkıları Yarışması'nda birinciliği İstanbul Ümraniye Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, ikinciliği Tokat Mevlana İmam Hatip Ortaokulu, üçüncülüğü ise Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu kazandı.


Kahta Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecilerinden yapılan açıklamada, Türkiye geneli 10.su düzenlenen İmam Hatipler arası 10 Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasında Kahta Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi 989 okul arasından 46.olduğu belirtilerek “Bu başarının sağlanmasında emekleri olan Emine Atlihan ve Emine Kaya hocalarımiza ve tüm ilgilenenlere teşekkür ederiz”şeklinde ifade edildi.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kahta, Anadolu, İmam, Hatip, Lisesi, 989, okul, arasından, 46.oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı